Niğde Belediye Başkanı Özkan’dan Üç Aylar ve Regaib Kandili Mesajı

Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan üç ayların başlangıcı ve Regaib Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında tüm İslam aleminin mübarek üç aylarını kutladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Mar 2018 / Per 11:06 |
/ 133 Kez Okundu
| |
Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan üç ayların başlangıcı ve Regaib Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında tüm İslam aleminin mübarek üç aylarını kutladı.
Belediye Başkanı Özkan mesajında şu ifadelere yer verdi. “Üç aylar, Regaib Kandiliyle başlayan, bin aydan hayırlı Kadir gecesiyle zirveye ulaşan kandiller zincirini içinde barındıran, Ramazan Bayramıyla da maddi ve manevi alanda Bayrama dönüşen manevi yükseliş ve bağışlanma aylarıdır. Bizler böyle mübarek ayları gün ve geceleri kendimize fırsat bilmeli ve Cenab-ı Hak’tan bağışlanma dilemeliyiz. Geçmişin muhasebesini yaparak hatalarımızdan dönmeli tövbe etmeliyiz. Kur’an-ı Kerim’de de geçen ‘Şu beş gecede yapılan duâ geri çevrilmez. Regaib gecesi, Şabanın 15. gecesi, Cuma, Ramazan bayramı ve Kurban bayramı gecesi’ ayet üzerine bol bol dua etmeli bu mübarek gecelerimizi iyi değerlendirmeliyiz. Bu düşüncelerle Niğdeli hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin mübarek üç aylarını ve Regaib Kandili kutluyor ülkemize ve dünyaya hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.