Odunpazarı Belediyesi’nden imar eğitimi

Odunpazarı Belediyesi, İç Anadolu Belediyeler Birliği ile birlikte ‘Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği ve Genel İlkeler-Esaslar” donu bir eğitim düzenledi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
01 Mar 2018 / Per 15:08 |
/ 77 Kez Okundu
| |
Odunpazarı Belediyesi, İç Anadolu Belediyeler Birliği ile birlikte ‘Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği ve Genel İlkeler-Esaslar” donu bir eğitim düzenledi.
Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen eğitim, Çevre ve Şehircilik Uzmanı Ayşe Ünsal tarafından verildi. İnşaat sektöründe uygulamada kaos oluşturan yönetmelik değişikliklerinin anlatıldığı eğitime; Odunpazarı Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi ile ilçe belediyelerinde imar ve yapı kontrol müdürlüklerinde çalışan personelin yanı sıra İnşaat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası yetkilileri ve müteahhitler katıldı. İmar konularının sık değişikliğe uğradığı bir süreçle karşı karşıya olduklarını belirten Ünal, son dönemlerde meydana gelen değişiklikleri slâytlarla anlattı. Otopark yönetmeliğinde yapılan değişikliği örnek gösteren Ünal, otopark yönetmeliği ile ilgili ciddi bir değişiklikler yapıldığını dile getirdi. Ünal, “Otopark yönetmeliği 1 Haziran 2018’de yürürlüğe girecek. Bir önceki otopark yönetmeliğimiz ve tebliği 1 Haziran 2018’de ortadan kalkacak” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.