Olaylarda hayatını kaybeden 4 Flistinli, Batı Şeria ve Gazze’de ebediyete uğurlandı

Batı Şeria ve Gazze Şeridi’nde cuma günü gösterilerinde hayatını kaybeden 4 kişiyi binlerce Filistinli ebediyete uğurladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
16 Ara 2017 / Cmt 17:11 |
/ 39 Kez Okundu
| |
Batı Şeria ve Gazze Şeridi’nde cuma günü gösterilerinde hayatını kaybeden 4 kişiyi binlerce Filistinli ebediyete uğurladı.
Batı Şeria ve Gazze şeridinde, cuma namazından sonra Kudüs’ün Trump tarafından İsrail’in başkenti olarak ilan edilmesini protesto gösterilerinde İsrail güvenlik güçleri tarafından öldürülen 4 Filistinli binlerce kişinin katılımıyla ebediyete uğurlandı.
Gazze şeridinde dün hayatlarını kaybeden Yasir Sukker ve İbrahim Ebu Sürya öğle namazından sonra yapılan bir törenle defnedildi. Cenaze törenini binlerce Filistinli katıldı.
Batı Şeria’da ise İsrail güvenlik güçleri ile Filistinli gençler arasında çıkan çatışmalarda, El Halil’de Muhammed Akıl ve Kudüs şehrinin kuzeyinde Anata’da hayatını kaybeden Basil İbrahim de bugün yine binlerce Filistinlinin katıldığı cenaze töreniyle ebediyete yolcu edildi.
Cenaze töreninde bir konuşma yapan İslami Hareket ve Direniş Hareketi Hamas’ın Siyasi büro başkanı İsmail Haniye, “Kudüs komplocular mezarlığıdır. Kudüs’ün birliğinden taviz verilmeyecek. Bazılarının dediği gibi sadece doğu Kudüs değil Kudüs’ün tamamı Filistin’indir.
İsmail Haniye sözlerini şöyle sürdürdü: “Kudüs’teki intifadanın yalnızca duygusal bir reaksiyon olabileceğini düşünenleri şunu diyoruz. Filistin halkı Allah’a, halkına ve milletine sadıktır. Kudüs bizimdir. Bu topraklar bize aittir. Trump kararını geri çekmek zorundadır. Siyonistler Filistin topraklarında yerleri olmadığını bilmek bilmelidir”.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.