Osmaneli’nin gururu oldular

Bilecik’in Osmaneli İlçesi’nden Ahmet Emre Damkacı ve Tuhahan Kutlutaş, Bilecik Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) Diriliş Robot Takımı’nın "Bilim Kahramanları Buluşuyor’ turnuvasında "En Yenilikçi Çözüm" ödülünü kazanarak ilçenin gururu oldular

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
07 Mar 2018 / Çar 13:09 |
/ 94 Kez Okundu
| |
Bilecik’in Osmaneli İlçesi’nden Ahmet Emre Damkacı ve Tuhahan Kutlutaş, Bilecik Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) Diriliş Robot Takımı’nın "Bilim Kahramanları Buluşuyor’ turnuvasında "En Yenilikçi Çözüm" ödülünü kazanarak ilçenin gururu oldular.
Bilecik BİLSEM, bu yıl 14’üncüsü düzenlenen "Bilim Kahramanları Buluşuyor” turnuvasına 16 öğrenciden oluşan Bilecik Diriliş Robot Takımı ile katıldı. Turnuvada Diriliş Robot Takımı, Hidrodinamik Suyun Yolculuğu temalı yarışmada “En Yenilikçi Çözüm” ödülüne layık görüldü.
Derece ile Bilecik’e dönen Diriliş Robot Takımı’nı Osmaneli Belediyesi Prof. Dr. Yunus Söylet İçmeler Tesislerinde ağırlayan Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, öğrencilerin başarılarının devamını diledi. Şahin, “Öğrencilerimiz imkan verildiğinde neler yapabileceklerini bu yarışma ile gösterdiler. Bilime ve teknolojiye önem veren ülkelerin geleceğe damgalarını vuracakları çağımızda, robot teknolojisinin büyük önem kazandığı günümüzde çocuklarımızı ve gençlerimizi bu alanda yetkin hale getirmemiz gerekiyor. Ben bu anlamda Bilecik Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Tarkan Ünal, Takım Koçu Burak Haçat ve Diriliş Takımı öğrencileri Ahmet Emre Damkacı ve Tunahan Kutlutaş’ı, okul müdürlerini, öğrencilerimizin ailelerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.