ÖSO, bir dağ ve 6 köyün kontrolünü ele geçirdi

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) desteğindeki Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) bu sabah başlattığı büyük operasyonda Afrin’in kuzeyinde Bülbül beldesi yakınında bulunan bir dağ ve 6 köyü PKK/PYD’den temizleyerek tamamen kontrol altına aldı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
09 Mar 2018 / Cum 13:12 |
/ 69 Kez Okundu
| |
Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) desteğindeki Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) bu sabah başlattığı büyük operasyonda Afrin’in kuzeyinde Bülbül beldesi yakınında bulunan bir dağ ve 6 köyü PKK/PYD’den temizleyerek tamamen kontrol altına aldı.
ÖSO, Bülbül beldesinin batısında Afrin’in kuzeyinde Şengal güzergahında bulunan Bek Obası köyü ve yukarısındaki Kaşıkdar Dağı, Hayimli, Suverani köyü ile Afrin’in civarında bulunan Şavarihat el Ceviz, Melikiye ve Serail köylerini PKK/PYD’den temizleyerek kontrolü ele geçirdi.
Köyleri ele geçiren ÖSO askerlerinin komutanı besmeleyle başladığı konuşmada "Biz ÖSO ikinci tugayı, Sultan Murat fırkasındanız. Kışıkdar Dağı, Hayımlı köyü, Suverani köyü ve Serail köylerinin kontrolünü ele geçirdi. Allah’a hamdolsun" diyerek tekbir getirdi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.