Para-İnsan-Doğa aynı sergide buluştu

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Güzel Sanatlar Lisesi Resim Öğretmeni Nil Gürler’in açtığı ‘Para-İnsan-Doğa’ resim sergisine ilgi yoğun oldu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
20 Mar 2018 / Sal 16:02 |
/ 66 Kez Okundu
| |
Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Güzel Sanatlar Lisesi Resim Öğretmeni Nil Gürler’in açtığı ‘Para-İnsan-Doğa’ resim sergisine ilgi yoğun oldu.
Ayvalık Belediyesi’nin katkılarıyla Orhan Peker Sanat Galerisi’nde açılan sergide, serigrafik baskı üzerine kolaj tekniği ile hazırlanan 17 eser sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
‘İzlenimlerim’ adını taşıyan serginin açılışını Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan yaptı. Gökay Bacan, Nil Gürler’e Ayvalık Belediyesi tarafından hazırlanan özel bir çanta hediye etti.
Açılışta konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, Ayvalık Belediyesi olarak sanatçının yanında olduklarını sanata olan desteklerinin her zaman süreceğini söyledi.
Resim sanatçısı Nil Gürler de muhabirimize yaptığı açıklamada, eserlerinde doğayı bozma nedeni olarak gördüğü para için insanoğlunun farklı biçimlere girmesini konu ettiğini belirterek, “Genellikle dünya insan ve tabiat sevgisi değil de, paranın acımasız gücü karşısında insanlar eziliyorlar. Suriye’deki insanların denizlerde boğularak ölmesi, Avrupa’ya gidebilmek uğruna sürüklendikleri Umut Yolculukları gibi şeyler anlatmaya çalışıyorum eserlerimde. Bunların yanı sıra da doğanın yok oluşu gibi duyguları da tuvale aktarmaya çalıştım” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.