Pera Ensemble “Alla Turca” Bir Konserle CRR’ de

Avrupalı ve Türk müzisyenlerden oluşan Pera Ensemble, doğu ve batı tınılarının bir araya geleceği “Baroque Meets Orient” temalı konserle 27 Mart Salı akşamı, saat 20

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Mar 2018 / Per 09:50 |
/ 59 Kez Okundu
| |
Avrupalı ve Türk müzisyenlerden oluşan Pera Ensemble, doğu ve batı tınılarının bir araya geleceği “Baroque Meets Orient” temalı konserle 27 Mart Salı akşamı, saat 20.00’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda!
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Cemal Reşit Rey Konser Salonu (CRR), müziğin farklı tarzlarından oluşan konser programlarıyla sanatseverleri ağırlamaya devam ediyor. Mehmet Cemal Yeşilçay’ın yönetimindeki Pera Ensemble, 16. yüzyılda Türk olan her şeyin moda olduğu ilham verici akım “Turquerie”yi 27 Mart’ta CRR sahnesine taşıyacak.
Barok ezgilerinin oryantal notalarla birleşeceği konserde, soprano Francesca Lombardi Mazzulli, kontrtenor Filippo Mineccia ve hanende / tenor İbrahim Suat Erbay solist olarak sahne alacak. Solistlere, kanunda Serkan Mesut Halili, neyde Volkan Yılmaz, kemençede ise Derya Türkan eşlik edecek. Monteverdi, Cesti, Sartorio, Scarlatti, Handel ve Vivaldi’nin eserlerinin Türk sazları eşliğinde yorumlanacağı konserde; Ali Ufkî Bey, Ebubekir Ağa gibi Türk musikisi bestekârlarının eserlerine de yer verilecek.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.