Pilot şimşeklerin arasından böyle geçti

Türk Hava Yolları’nın Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’den İstanbul’a gelen Airbus 330 tipi uçağı 12 bin metrede iken fırtınada nadir görülen Aziz Elmo Ateşi adı verilen atmosferdeki elektriklenme olayının içinden geçti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
09 Eki 2017 / Pzt 13:48 |
/ 133 Kez Okundu
| |
Türk Hava Yolları’nın Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’den İstanbul’a gelen Airbus 330 tipi uçağı 12 bin metrede iken fırtınada nadir görülen Aziz Elmo Ateşi adı verilen atmosferdeki elektriklenme olayının içinden geçti. O anları kaydeden pilot Emre Çıngar, ilginç görüntüleri kendi sosyal medya hesabından yayınladı.
Şiddetli fırtına bulutları olarak bilinen CB bulutlarına yakalanmak istemeyen pilotlar kötü havadan kaçınma yapıyor. Bir süre önce de 12 bin metre yükseklikte THY uçağının pilotu Emre Çıngar’ın kaydettiği görüntü izleyenleri hayrete düşürdü.
THY’nin Abu Dabi’den İstanbul’a gelecek Airbus 330 tipi uçağı İran hava sahası üzerindeyken pilotlar yıldırımlara yakalanmamak için yoğun çaba verdi. THY uçağı gök gürültülü ve şimşekli havalarda ortaya çıkan Aziz Elmo Ateşi adı verilen atmosferik olayın arasından saatte 780 kilometrelik hızla yoluna devam etti. Bu sırada ise kokpitten tüm çıplaklığıyla görülen ışık kümesi pilotlar pilotlara görsel bir şov yaşattı. O anları kaydeden pilot, görüntüleri kendi sosyal medya hesabından yayınladı. Pilot Emre Çıngar’ın Görüntüleri yayınlamasının ardından takipçileri tarafından yoğun ilgi gördü.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.