“Poşet değil torba” projesi

Bafra Hasan Çakın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Giyim Üretim Teknolojisi alanı öğrenci ve öğretmenlerinin hazırlamış olduğu “Poşet değil torba” isimli tamamen organik kumaştan dikilmiş torba projesi başlattı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
08 Mar 2018 / Per 15:55 |
/ 63 Kez Okundu
| |
Bafra Hasan Çakın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Giyim Üretim Teknolojisi alanı öğrenci ve öğretmenlerinin hazırlamış olduğu “Poşet değil torba” isimli tamamen organik kumaştan dikilmiş torba projesi başlattı.
Bafra Hasan Çakın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10 ve 11. Sınıf Giyim Üretim Teknolojisi alanı öğrencileri, Müdür Yardımcısı Emine Kadıoğlu Uluçay, öğretmenleri Fatma Kaynak, Cemile Kırbaç, Şehval Vatansever nezaretinde Belediye Başkanı Zihni Şahin’i ziyaret ederek projeleri hakkında bilgi verdi. Bafra Belediyesinin projeye desteklerinden dolayı hazırladıkları 115 adet bez çantayı hediye ettiler. Ziyaret sonunda Başkan Şahin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile karanfil dağıttı.
Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Öncelikle Bafra Hasan Çakın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürümüz ve idarecileri ile Giyim Üretim Teknolojisi alanı öğretmenlerimiz ve öğrencilerini çevreye duyarlı bu projeleri için tebrik ediyorum. Dünyamız, üzerinde yaşayan milyarlarca canlıya ev sahipliği yaptığı gibi, aynı zamanda, insanların ürettikleri milyonlarca eşyaya da ev sahipliği yapmaktadır. Bu eşyaların, belli bir kullanım süresi bulunmaktadır. Doğaya atılan bazı eşyalar, dünya üzerinde aylarca, yıllarca kalır ve yok olmaz. Bu da hem çevre kirliliğine yol açtığı gibi, dünyaya da zarar vermektedir. Doğada çam şişeler 4 bin yılda, plastikler bin, naylon poşetler 500, pet şişeler 400, piller ise 300 yılda kaybolmaktadır. Bu nedenle okulumuz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin başlattığı insanlarımızı bez çanta kullanmaya yönlendirme çalışmaları çok önemlidir. Dünyamıza binlerce yılı hediye etmektir. Bafra Belediyesi olarak bu kadar anlamlı projeye tam destek verdik. Hemşehrilerimin de destek vermesini rica ediyorum. Bizlere hediye ettikleri 115 bez çantayı da bu yönde kullanacağız. Pazar alış verişlerimizde, market alış verişlerimizde, pirinç, şeker, un gibi ürünlerde üreticilerimizin, toptancılarımız ve tüketicilerimizin bez çanta kullanmaları halinde onlarında dünyamıza binlerce yıl hediye etmelerini sağlayacaktır.”

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.