Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi:

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Şanlıurfa’da faaliyet gösteren kadın sivil toplum kuruluşları temsilcileri Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ile bir araya geldi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
07 Mar 2018 / Çar 15:12 |
/ 33 Kez Okundu
| |
8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Şanlıurfa’da faaliyet gösteren kadın sivil toplum kuruluşları temsilcileri Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ile bir araya geldi.
8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından kadınlara yönelik bir dizi program hazırlandı. Bu kapsamda Çiftçi ve eşi Sema Çiftçi, Hamarat Eller Mutfağında Şanlıurfalı kadın STK temsilcileri ile bir araya geldi.
Sohbet havasında geçen buluşmada kadınlara Büyükşehir Belediyesinin kadına ve aileye yönelik yapmış olduğu çalışmaları anlatan Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi olarak kadınlara yönelik uygulanan pozitif ayrımcılığın önemine değindi.
Çalışma hayatında olduğu gibi hayatın her alanında kadınların önemli bir rol üstlendiğini belirten Çiftçi, kadınların ailenin yapı taşı olduğuna dikkat çekti. Büyükşehir Belediyesi olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Şanlıurfa’da çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini belirten Çiftçi, "Bünyemizde kurmuş olduğumuz Kadın ve Aile Şube Müdürlüğümüz ile kadınlara yönelik birçok önemli projeleri yürütme noktasında adımlar atılıyor. Şanlıurfa’mızda kadın ve aile yapısını konuşarak neler yapabiliriz konuşmamız lazım. Tüm kadınlarımızın gününü kutluyorum. Her zaman şehrimizde ve aranızda huzurun ve sağlığın hakim olmasını diliyorum. Gerek Kadın ve Aile Şube Müdürlüğümüz, gerekse Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi ve teşkilatımızda yer alan kadın kollarımız hep birlikte kadına bakış açımızı ifade etmemiz lazım. Kadınlarımıza ve aile yapımıza bakış endeksli bakış açısını yapmamız lazım. Nasıl ki inancımızda ’Cennet analarının ayakları altındadır’ sözünü benimsediysek bizlerde günlük yaşantımızda bunu aynı şekilde benimseyerek yaşamamız lazım. Ben tekrardan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlarını Günü’nü tebrik ediyorum" dedi.
Nihat Çiftçi’nin eşi Sema Çiftçi ise, "Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. İnşallah bütün yaşantınız güzel geçer. Büyükşehir Belediyesi olarak bu günden itibaren kadınlarımıza yönelik çeşitli programlarımız başlıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak kadınlarımıza yönelik vermiş olduğumuz pozitif ayrımcılık görülmektedir. Bizler kadınlarımızı desteklemeye ve onların yanında olmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.
Kadınlar günü, resim sergisinin açılışı yapıldı
Gerçekleştirilen buluşmanın ardından Ayten Bozkurt tarafından yapılan Kadınlar Günü Sergisi’nin açılışını gerçekleştiren Nihat Çiftçi, sergiyi gezerek yapılan eserleri inceledi.
Büyükşehir Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya önem verdiklerini belirten Nihat Çiftçi, "Bu kişisel resim sergisinden dolayı Ayten hanımı, tüm katılımcıları ve hocaları Remzi Kara’yı tebrik ediyorum. Bugün kadınlarımız için önemli ve anlamlı bir gündür" diye konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.