Sarıgöl’de 17 merkezde okuma-yazma seferberliği

Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 17 merkezde açılan okuma-yazma kurslarında 106 kursiyer eğitim ve öğretime başladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
21 Mar 2018 / Çar 16:56 |
/ 35 Kez Okundu
| |
Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 17 merkezde açılan okuma-yazma kurslarında 106 kursiyer eğitim ve öğretime başladı.
Sarıgöl’de açılan okuma yazma kurslarında zamanında okula gidemeyen, gençlerden ve yaşlı ninelere kadar her yaşta kursiyer, okuma-yazma öğrenmenin heyecanını yaşıyor. Sarıgöl Kaymakamı Çetin Kılınç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıç, İlçe Halk Eğitim Müdürü Hasan Oruç ilk etapta Çanakçı Mahallesindeki okuma-yazma kursunu ziyaret ettiler. Burada en küçüğü 70 yaşında, en büyüğü 87 yaşında olan kadın kursiyerlerin ellerini tek tek öpen Kaymakam Çetin Kılınç, kursla ilgili düşüncelerini sordu onlarla sohbet etti. Kaymakam Kılınç’ın, ’’Okuma yazma öğrenmeniz sizde nasıl bir duygu uyandırıyor. Ne yapmayı arzuluyoruz? Mektup mu yazacaksınız? Yazıları mı okumak istiyorsunuz?" şeklindeki sorularına 87 yaşındaki kursiyer Naciye Çinkılınç, ’’Mektuplar yazarım. Başbakanımıza, büyüklerimize dular ederim.’’ dedi.
Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıç, ’’Okuma yazma kurslarında ilçemizde 106 kursiyer var. Bunların 101 bayan, 5 tanesi erkek kursiyer. Bu okuma yazma kampanyasına katılamayan ya yatalak hasta, ya da çok yaşlı olduğundan gelememiş. Burada görüyoruz ki en küçüğü 70, en büyüğü 87 yaşında kursiyerlerimiz var. Okuma-yazma kampanyası ile muhtarlarımız ve öğretmenlerimiz sayesinde ulaşamadığımız mahalle ev kalmadı.’’ dedi.
Sarıgöl İlçe Halk Eğitim Müdürü Hasan Oruç yaptığı açıklamada, ’’Cumhurbaşkanımız ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma yazma kursları için muhtarlarımız, öğretmenlerimiz evleri dolaşarak 106 kursiyer belirledi. 17 merkezde okuma yazma kursu açtık. Kurslarda en çok kadınlar gelmektedir.’’ dedi.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.