Şehit aileleri ve gaziler için Seyitgazi ve Sivrihisar’a tarihi gezi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tarih, Gençlik Kulübü (TAGEK) ve Eskişehir Anadolu Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından; şehit aileleri ve gazileri, Eskişehir’den Seyitgazi ve Sivrihisar ilçelerine götürülerek tarihi yerler gezdirildi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
21 Mar 2018 / Çar 10:54 |
/ 88 Kez Okundu
| |
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tarih, Gençlik Kulübü (TAGEK) ve Eskişehir Anadolu Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından; şehit aileleri ve gazileri, Eskişehir’den Seyitgazi ve Sivrihisar ilçelerine götürülerek tarihi yerler gezdirildi.
Seyitgazi ve Sivrihisar’ın güzergah olarak belirlendiği geziye; şehit aileleri, gaziler, ESOGÜ ve TAGEK üyeleri ve Anadolu Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri katıldı. Gezide tarihi mekanlar; ESOGÜ Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cezmi Karasu tarafından anlatıldı. Geziye katılanların oluşturduğu heyet; Seyit Battal Gazi Türbesi’nde, 54 metrekarelik Türk bayrağı açtılar ve yürüdüler. Seyit Battal Gazi Külliyesi’nde; konuklara, ESOGÜ Tarih ve Gençlik Kulübü Başkanı Orhan Köksal ve kulüp üyeleri tarafından lokum ikram edildi. Sivrihisar’da ise; geziye katılan heyete, Sivrihisar Belediyesi tarafından yemek ikram edildi.
Önce Seyitgazi, sonrasında Sivrihisar’a gidilen gezide açıklama yapan Eskişehir Anadolu Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Doğanses, ‘’Şehitlerimizin aileleri bizlerin en kutsal emanetidir. Şehitlerimiz; bu topraklar için, ay yıldızlı Türk bayrağımız için canlarını feda etmişlerdir. Malazgirt’ten Çanakkale’ye, Çanakkale’den Kurtuluş Savaşı’na ve sonrasında bu toprakları bizlere yurt yapan bütün şehitlerimizi saygıyla anıyoruz’’ diye ifade etti.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.