SERKA, EMITT Fuarı’nda Serhat illerini tanıttı

Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı illerinde faaliyet yürüten Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), 22

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
29 Oca 2018 / Pzt 10:48 |
/ 37 Kez Okundu
| |
Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı illerinde faaliyet yürüten Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), 22.Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) bölge illerinin tarihi ve kültürel mirasını tanıttı.
22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, İstanbul’daki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 106 ülkeden yaklaşık 2 bin kurum, kuruluş ve seyahat acentesi katılıyla gerçekleştirildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen fuara, Serhat Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı illerinin İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri, belediyeler, ve özel sektör temsilcileri katıldı.
Fuarı ziyaret eden katılımcılar illerin tatil destinasyonlarını inceleme fırsatı buldu. EMITT süresince katılımcılar tarafından hazırlanan çeşitli sahne gösterileri, halk oyunları dansları ve stant etkinlikleri ziyaretçiler tarafından ilgiyle izlendi. Serhat Kalkınma Ajansı da bölge illerinin tarihi ve kültürel mirasını tanıttı.
Ziyaretçiler Ajans tarafından hazırlanan sanal tur gözlükleriyle kentlerdeki tarihi mekanları sanal ortamda izledi. SERKA standını çok sayıda katılımcı ziyaret etti. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman SERKA standını ziyaret ederek bölgenin turizmi hakkında bilgi aldı. Ayrıca, SERKA Yönetim Kurulu üyeleri ile belediye başkanları, ticaret ve sanayi odaları başkanları, il genel meclisi başkanları ve bölge illerinin eski valileri de SERKA standını ziyaret etti. Fuara katılan SERKA Genel Sekreteri Hüsnü Kapu da, katılımcılara bölge illerini turizm destinasyonları ve ajansın çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.