SERKA, Kiev Fuarı’nda Serhat illerini tanıttı

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenen 24

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
06 Eki 2017 / Cum 17:44 |
/ 63 Kez Okundu
| |
Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenen 24.Uluslararası Seyahat Fuarı’na katılarak faaliyet yürüttüğü Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı illerinin tanıtımını yaptı.
Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bu yıl 24’üncüsü düzenlenen Uluslararası Seyahat Fuarı’na 25 ülkeden 150’yi aşkın seyahat ve turizm acentesi katıldı. Yaklaşık 15 bin kişinin ziyaret ettiği fuarda Serhat Kalkınma Ajansı da Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı illerinin tanıtımı amacıyla stant açtı.
,Fuarda ziyaretçilere, illerin tanıtımına yönelik olarak hazırlanan turizm ve keşif rehberleri ile yürüyüş rotaları kitapları, broşürler ve tanıtım ürünleri dağıtıldı. SERKA tarafından bölgenin tanıtımı amacıyla ilk kez yaptırılan sanal gerçeklik gözlükleri ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Ziyaretçiler sanal gözlüklerle bölgeyi sanal ortamda tanıma olanağı buldu. Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel de SERKA standını ziyaret ederek sanal gözlüklerle bölgenin tarihi ve kültürel değerlerini izledi. Tezel, SERKA personelinden geçen yıl Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınan Ani Antik Kenti’yle ilgili bilgi aldı. Türkiye’nin Varşova Kültür ve Tanıtma Müşaviri Volkan Akgül de SERKA standını ziyaret edenler arasındaydı. Akgül, Polonya ve Ukraynalı kayakçıların özellikle Sarıkamış Kayak Merkezi’nin kristal karını çok beğendiklerini ve Sarıkamış’ta kayak yapmaya istekli olduklarını vurguladı. Akgül, kayak merkezinin altyapısının güçlendirilmesiyle kayak merkezinin önemli cazibe merkezi haline geleceğini söyledi. SERKA standını ziyaret eden Ukraynalılar, özellikle Ani Antik Kenti, İshak Paşa Sara ve Ağrı Dağı hakkında SERKA uzmanlarından bilgi aldı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.