“Seyyid Hüseyin Hıfzı Efendi’nin Hayatı” konulu konferans düzenlendi

Bilecik’in Pazaryeri İlçe Belediyesi ve Pazaryeri İlçe Müftülüğü işbirliğinde “Seyyid Hüseyin Hıfzı Efendi’nin Hayatı” konulu konferans düzenlendi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
20 Mar 2018 / Sal 12:27 |
/ 195 Kez Okundu
| |
Bilecik’in Pazaryeri İlçe Belediyesi ve Pazaryeri İlçe Müftülüğü işbirliğinde “Seyyid Hüseyin Hıfzı Efendi’nin Hayatı” konulu konferans düzenlendi.
Pazaryeri Çok Amaçlı Salon’da düzenlenen konferansa; Pazaryeri İlçe Kaymakamı Bayram Sağır, Pazaryeri İlçe Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Köroğlu, İlçe Müftüsü Ömer Ahmet Kayalı ve vatandaşlar katıldı.
Programla ilgili bilgi veren Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, değerlerine sahip çıktıklarını belirterek, “Pazaryeri Belediyesi ve Pazaryeri İlçe Müftülüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘Seyyid Hüseyin Hıfzı Efendi’nin Hayatı’ konulu konferans düzenledik. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr Adil Şen ile Mehmet Akif ve Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim Görevlisi Faruk Gündüz hocalarımız Pazaryeri doğumludur. Peygamber soyundan gelen Seyyid Hüseyin Hıfzı Efendi’nin hayatını ve eserlerini belgelerle bizlere anlattılar. Çok yararlı bir konferans oldu. Allah iki hocamızdan da razı olsun. Osmanlı’nın filizlerinin yeşerdiği bu topraklarda nice alim büyük şahsiyetli insanlar yetişti. Bu topraklar dinimiz için, medeniyetimiz için özel yerler. Bizim görevimiz saklı kalmış değerlerimize sahip çıkarak geçmişimizi bugünümüzle ve geleceğimizle bütünleştirmek. Programda emeği geçenlere şahsım ve ilçem adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.