Sezer: "Geleceğimizi hedef alan şiddeti lanetliyoruz"

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer, “Geleceğimizi hedef alan şiddeti lanetliyor, yetkileri tedbir almaya davet ediyoruz” dedi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
18 Ara 2017 / Pzt 14:09 |
/ 53 Kez Okundu
| |
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer, “Geleceğimizi hedef alan şiddeti lanetliyor, yetkileri tedbir almaya davet ediyoruz” dedi.
İzmir’in Ödemiş ilçesinde geçen cuma günü Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi makam odasında öğrencileri tarafından pompalı tüfekle vurulup öldürülen okul müdürü Ayhan Kökmen için Eğitim-Bir-Sen Adana İl Başkanlığı Adana Garı’nda toplanıp basın açıklaması düzenledi.

“Şiddet saldırılarını kınıyoruz”
Mehmet Sezer, burada yaptığı basın açıklamasınrda, şiddeti kınadıklarını belirterek, “Sebebi ne olursa olsun, iki lise öğrencisinin okul yöneticisine karşı öldürme kastıyla hareket etmesi, şiddetin vardığı noktanın en açık göstergesidir. Aynı gün Iğdır’da MEV Anadolu Lisesi’nde müdür başyardımcısı olarak görev yapan Yücel Düzci ise saldırıya uğrayan öğrencilerini korumaya çalışırken, saldırıya uğramış olup ağır yaralı olarak hastanede tedavi altına alınmıştır. Kim hangi amaçla yaparsa yapsın, genelde bütün vatandaşlarımızı, hususen eğitimcileri hedef alan şiddet saldırılarını kınıyoruz” diye konuştu.

“Öldürülen bizim geleceğimiz”
Eğitimcilere yapılan saldırıların bakanlık nezdinde daha fazla gündem oluşturulması gerektiğini ifade eden Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer, daha sonra şu ifadeleri kullandı:
“Bu saldırılar geleceğimizi karartmakta, eğitim camiasını tedirgin etmekte, birçok mağduriyete neden olmaktadır. Eğitimcilere yönelik her saldırı, aklımızı körleştirmekte, ruhumuzu karartmakta, benliğimizi esir almakta, irfanımızı yok etmektedir. Yetkilileri gereken tedbirleri ivedilikle almaya ve kamuoyunu daha duyarlı davranmaya çağırıyoruz. Çünkü saldırıya uğrayan, öldürülen bizim geleceğimizdir.”
Düzenlenen basın açıklamasına çok sayıda üye ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hayati Koca katıldı. Grup, basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.