Siirt’te kadınlara yönelik ahşap boyama kursu açıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmündeki Kararname (KHK) Siirt Belediyesine kayyum atanan Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın’ın girişimleriyle belediye bünyesinde kadınlara yönelik çeşitli kurslar açıldı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
07 Mar 2018 / Çar 13:38 |
/ 48 Kez Okundu
| |
İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmündeki Kararname (KHK) Siirt Belediyesine kayyum atanan Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın’ın girişimleriyle belediye bünyesinde kadınlara yönelik çeşitli kurslar açıldı.
Orhan Doğan Parkı Belediye Kadın Merkezinde açılan kadınlara yönelik sertifikalı ahşap boyama kursuna Siirt’ten 15 kadın kursiyer kayıt yaptırdı. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Kurs Öğreticisi Elvan Teymur, ahşap boyama kursunun yanında, kapı süsleri, genç kızlarımızın çeyizine yapabileceği eşyaların da yapılacağını aktardı. Teymur, "Bir hafta oldu kursumuzu açalı. Öğrenciler gayet memnun. Öğrenci sayımızı artırmak istiyoruz. Hafta içi verdiğimiz kurslara katılan kadınlar hem yeni bir meslek öğreniyor, hem de boş vakitlerini iyi bir şekilde değerlendiriyor. Herkesi kursa bekliyoruz” dedi.
4 çocuk annesi kursiyer Perihan Teymur ise küçüklüğünden beri ahşap boyamaya ilgi gösterdiğini aktararak, böyle bir kursun açılmasına çok sevindiğini açıkladı. Teymur, "Ahşap boyama kursuna ev kadınları gibi ben de ilgili gösterdim. Çok mutluyum" diye konuştu.
Kadınların ahşap boyama kursuyla hem meslek sahibi olacağı hem de kurstan gelen gelirlerden kendilerine çeyiz yapma imkanı elde edileceği aktarıldı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.