Sivrihisar’da değişim başladı

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü’nün katkıları sonucunda Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilçede bulunan 8 sokakta sağlıklaştırma çalışmaları başlandı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
01 Şub 2018 / Per 14:12 |
/ 31 Kez Okundu
| |
Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü’nün katkıları sonucunda Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilçede bulunan 8 sokakta sağlıklaştırma çalışmaları başlandı.
Sivrihisar’ın tarihi güzelliklerini korumak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla sürdürülen çalışmalar kapsamında Sivrihisar Şadırvan Meydanı’nda kentsel tasarım çalışması yapılacak. Ak Çeşme Caddesi, Hazinedar Sokak, Yemenici Sokak, Prof.Dr Nabi Avcı Caddesi, Santral Sokak, Kutlu Çeşme Sokak ve Şahin Sokak olmak üzere 8 alanda sokak sağlıklaştırma çalışmalarına başlandı. Gerçekleşen sokak sağlıklaştırma projesi kapsamında yer alan sokaklarda bulunan iş yerlerine kentin tarihi yapısına uygun bir biçimde estetik kazandırılacağı öğrenildi.
Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, kent ekonomisine canlılık katan turizme gerekli önemi verdiklerini belirterek, “Gerçekleşen proje kapsamında sokak sağlıklaştırma çalışmasını gerçekleştiriyoruz. Büyük bir potansiyeli içinde barındıran ilçemize yapılacak olan çalışmalar ile ciddi bir yere geleceğiz. İnşallah kısa bir süre sonra bitireceğimiz çalışmalar ile sokaklarımız ihtişamlı kadim kent görünümüne kavuşacaktır” ifadelerini kullandı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.