SMMMO’da ‘Dijital Muhasebe ve Vergide Gündem’ semineri

Van Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirleri Odası (SMMMO) tarafından ‘Dijital Muhasebe ve Vergide Gündem’ semineri düzenlendi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
17 Oca 2018 / Çar 15:39 |
/ 36 Kez Okundu
| |
Van Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirleri Odası (SMMMO) tarafından ‘Dijital Muhasebe ve Vergide Gündem’ semineri düzenlendi.
Odada düzenlenen seminer öncesinde bir konuşma yapan Van SMMMO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Şahin, TÜRMOB’un ‘Dijital Muhasebe ve Vergide Gündem’ seminerinin 74 odada devam ettiğini belirterek, böyle bir eğitimi düzenledikleri için TÜRMOB’a teşekkür ettiklerini söyledi. Konuşmalarında Van’ın kanayan bir yarası haline gelen mücbir sebeple ilgili sıkıntıların devam ettiğini ifade eden Şahin, “Yapmış olduğumuz bütün çalışmalar sonucu Maliye Bakanımız henüz bu konuda bir adım atmış değil. Fakat Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk, konuyu Maliye Bakanına tekrar anlatacağını, konuyu gündemine alacaklarını ve Van’ın sorunlarını çözeceklerini söylediler. Van’ın 2012 yılında 300 bin TL, 2013’de 373 bin 375 TL, 2014’de 990 bin 690 TL, 2015’de 360 bin TL, 2016’da 1 milyon 805 bin TL ve 2017 yılında ise 2 milyon 470 bin TL olmak üzere yaklaşık 6 milyon 350 bin TL’lik bir vergi telkini söz konusudur” dedi.
Maliye Bakanlığının da gelişen teknoloji karşısında değişimden yana olduğunu dile getiren Şahin, “Fakat değiştirirken biz kendilerine defalarca şunu söyledik. Bize mutlaka danışılmasını istiyoruz. Çünkü bu işi yapan mali müşavirlerdir. Bizden habersiz yaparsanız bu sistemin bir ayağı eksik kalır. Bunu Gelir İdaresi Başkanına da söyledim. Siz eğer Van’dan vergi almak istiyorsanız, bizi kesinlikle kale almak zorundasınız. Bu konuda esnafa uyarımız da müşteri ve mükellef dediğimiz kesim eğer mali müşavirlere uğramasa sıkıntılar yaşanacak. İki ayda bir ödemesi gereken vergi tutarının iki taksitini ödemediği zaman bunlar bozulacak ve dolayısıyla gecikme zammı 2011’den bu yana ciddi rakamlarla karşılaşacaklar” ifadelerini kullandı.
Daha önce düzenlenen meslek eğitimlerini başarıyla tamamlayanlara sertifikalarının verildiği program, TÜRMOB Eğitmeni Güler Güney tarafından verilen ‘Dijital Muhasebe ve Vergide Gündem’ semineri ve soru cevap ile sona erdi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.