Su altı fotoğrafçıları kurumsal bir temsilciye kavuştu

Su Altı Fotoğrafçıları ve Filmcileri Derneği (SUFOD) 1

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
16 Oca 2018 / Sal 10:03 |
/ 87 Kez Okundu
| |
Su Altı Fotoğrafçıları ve Filmcileri Derneği (SUFOD) 1. olağan genel kurulu İstanbul’da gerçekleştirildi. Yeni yönetim kurulu oy birliği ile seçilerek Ateş Evirgen’in başkanlığında görevine başladı.
Ülkemiz su altı fotoğrafçılığının ve filmciliğinin evrensel ölçekte çağdaş bir seviyeye gelebilmesini derneğin vizyonu olarak belirlediklerini ifade eden derneğin kurucu başkanı Ateş Evirgen, başlıca amaçlarını amatör ve profesyonel amaçlar için su altı fotoğraf ve filmciliği konusunda uluslararası ölçekte referans alınacak çalışmalar yapmak şeklinde ifade etti. Evirgen, çevre duyarlılığına sahip, yeterli bilgi ile donanmış ve birikimini bu alanda kullanacak kişilerin bir dernek çatısı altında bir araya gelmesinin önemli olduğunu belirterek, kurs, seminer, çalıştay gibi etkinlikler düzenleyeceklerini, Türkiye’nin sualtı görüntü envanterini çıkartacaklarını ve geleceğin sualtı görüntüleme uzmanlarının yetişmesine kurumsal bir çerçevede yardımcı olacaklarını vurguladı.

“Denizlerimizin altı da vatanımız!”
2017 yılında kurulan SUFOD’un günümüz koşullarında ertelenemez bir ihtiyaçtan doğduğunu belirten Evirgen, “Denizlerimiz her türlü yöntemle dur durak bilmeden av yaptığımız, kirlettiğimiz ve tüm bunların neticesinde artık ne yazık ki acilen savunulması gereken bir duruma düşmüş zenginliğimizdir. Oysa ki vatan, sadece üzerinde yaşadığımız bir kara parçasından ibaret değil. Tıpkı karadaki endemik bitkiler gibi, Türkiye’nin denizlerinde de yalnızca bizim sularımıza özgü pek çok canlı var. Denizlerimizin altı da, üstü de aziz vatanımızın değerli bir parçasıdır. Bu alanı savunmak, güzelliklerini belgelemek ve tanıtmak, bilimsel araştırmalara, sualtı fotoğraf yarışmalarına destek vermek sualtı görüntülemesine gönül vermiş bizler için salt bir hobi değil aynı zamanda asli bir görevdir. SUFOD ülkemizin deneyimli ve değerli sualtı fotoğrafçılarını ve filmcilerini bir araya getirmeye devam edecektir. Derneğimizin bölgesel düzeydeki temsilcilerinin ve alt komitelerinin tespiti de önümüzdeki günlerde yapılacak” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.