Suriyeliler izin belgesiz Uşak dışına seyahat edemeyecek

Geçici koruma kapsamında Uşak’ta bulunan Suriyeli yabancıların, yanlarında “Yol izin belgeleri” olmaksızın seyahat etmeleri yasaklandı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
08 Kas 2017 / Çar 16:33 |
/ 55 Kez Okundu
| |
Geçici koruma kapsamında Uşak’ta bulunan Suriyeli yabancıların, yanlarında “Yol izin belgeleri” olmaksızın seyahat etmeleri yasaklandı.
Uşak Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada Geçici koruma kapsamında bulunan Suriyeli yabancıların yanlarında yol izin belgesi olmaksızın Uşak dışına seyahat etmelerine yasak getirildi. Yasağa uymayanlara ise idari para cezası uygulanacağı bildirildi.
Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi; "Uşak il sınırları içerisinde yolcu taşımacılığı faaliyetinde bulunan kara, hava ve demiryolu taşımacı, acente, taşıma işleri komisyonculuğu, taşıma işleri organizatörlüğü, terminal işletmeciliği, araç kiralama işletmeciliği, taksi durakları gibi ulaşım hizmeti veren firma, şirket ve duraklar tarafından, geçici koruma kapsamında bulunan Suriyeli yabancıların yanlarında “Yol izin belgeleri” olmaksızın bilet satışı yapılmasının ve taşımacılık suretiyle Uşak ili dışına çıkarılmalarının yasaklanmasına ve bu yasaklara uymayanlara idari para cezası uygulanmasına ilişkin karar alınmıştır" dendi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.