Talas caddelerine bahar geldi

Talas Belediyesi’nin ilçeyi güzelleştirmek için sonbaharda toprakla buluşturduğu 100 bin lale, sümbül ve nergis soğanları bahar mevsiminin gelmesiyle çiçek açtı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
26 Mar 2018 / Pzt 16:09 |
/ 120 Kez Okundu
| |
Talas Belediyesi’nin ilçeyi güzelleştirmek için sonbaharda toprakla buluşturduğu 100 bin lale, sümbül ve nergis soğanları bahar mevsiminin gelmesiyle çiçek açtı.
Park, kavşak, refüj, yeşil alan ve meydanlara farklı renklerde lale, sümbül ve lale olmak üzere rengârenk çiçekler dikildi.
Talas Belediye Başkan Vekili Mehmet Ceylan, ilçede yeşil alanları artırmak için çalışmalara devam ettiklerini belirterek, “Park bakım ve onarımından çevre düzenlemesine, çiçek dikiminden ağaç budamaya kadar bir dizi çalışma yürüten ekiplerimiz, Talas’ın çehresini değiştiriyor. Yaptığımız çalışmalarla ilçemizi çiçek bahçesine çevirdik. Diktiğimiz çiçeklere ilave olarak 60 bin çiçekli bitki ve 30 bin ağaç da yakın zaman içinde toprakla buluşacak. Baharla birlikte açan çiçek kokuları ilçenin her tarafına yayıldı. İnşallah Talas’ımızın her yeri çiçek gibi olacak. Bir yandan da ilçe genelinde ağaçlandırma çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu çalışmalarımız mevsiminde başlayarak ve sezon sonuna kadar devam ediyor. Çalışmalarımız gelecek dönemlerde çok daha yaygınlaşacak. Vatandaşlarımızdan çiçekleri koparmamaları konusunda hassasiyet bekliyoruz” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.