‘Tek dişi kalmış teknoloji’ oyunu sergilendi

Talas Belediyesi Tiyatro Topluluğunun hazırladığı teknoloji bağımlılığının işlendiği “Tek Dişi Kalmış Teknoloji” adlı oyun belediye konferans salonunda sergilendi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
09 Mar 2018 / Cum 12:12 |
/ 8 Kez Okundu
| |
Talas Belediyesi Tiyatro Topluluğunun hazırladığı teknoloji bağımlılığının işlendiği “Tek Dişi Kalmış Teknoloji” adlı oyun belediye konferans salonunda sergilendi. Oyuna seyirciler yoğun ilgi gösterdi.

Yaşlı bir kadının oğlu, gelini ve iki torunuyla birlikte yaşadığı evde teknoloji bağımlılığının işlendiği oyun, izleyenleri hem güldürdü hem de düşündürdü. Televizyon bağımlısı anne, ailesinden bihaber baba, bilgisayar bağımlısı erkek çocuk ve telefon bağımlısı kız çocuğun yaşamlarının sahnelendiği oyun, babaannenin bu gidişe dur demek için yaptığı oyunu konu alıyor. Aile bireylerini teknoloji bağımlılıklarından kurtarmak için mücadele eden babaanne, sonunda amacına ulaşıyor.

Tiyatro gösterisini belediye personeli ile birlikte izleyen Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Talas Belediyesi olarak kültür sanatla ilgili çalışmalar yürütüyoruz. Sanata ve spora ilgisi olan gençlerimizi elimizden geldiğince destekliyoruz. Bunun yanı sıra özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin bu tip sosyal aktivitelerde bulunmasını sağlayarak gelişimlerine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bağımlılık boyutuna varan teknoloji düşkünlüğü aile hayatımızı da olumsuz etkiliyor. Eminin oyunu izlerden aile hayatımızdaki birçok eksiğin ve yaptıklarımızın farkına vardık. Talas Belediyesi olarak kültür, sanat ve spora olan yatırımlarımız devam edecek. Güzel ve anlam dolu bir oyun olmuş. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.