TOBB Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sanayiye nitelikli eleman yetiştirecek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 5 milyon 460 bin liraya Aydın ASTİM Organize Sanayi Bölgesi’nde 24 derslikli TOBB Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yaptırdı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
08 Mar 2018 / Per 09:21 |
/ 232 Kez Okundu
| |
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 5 milyon 460 bin liraya Aydın ASTİM Organize Sanayi Bölgesi’nde 24 derslikli TOBB Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yaptırdı.
Aydın Sanayi Odası (AYSO) ve Aydın Ticaret Borsası (ATB) tarafından yapılan ortak basın açıklamasında; “Bu önemli yatırım; TOBB’ un 81 ilde Meslek Lisesi yapma kararı doğrultusunda, mesleki eğitimi teşvik etme ve mesleki eğitimin ne kadar önemli olduğunu ifade etmektedir. Bu sebeple, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyoruz.
ASTİM Organize Sanayi Bölgesi içinde, 23 dönümlük hazine arazisi ASTİM OSB Yönetiminin feragat etmesiyle meslek lisesi alanı olarak kabul edilmiş ve bu alanda 24 derslikli TOBB Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapımının önü açılmıştır.
Aydın’ a kazandırılan TOBB Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yatırımını, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Aydın’daki 9 Oda- Borsayı temsilen gerçekleştirmiştir. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tüm söylemlerinde; TOBB tarafından gerçekleştirilen her konudaki çalışmaların merkezinde Oda- Borsaların olduğunu belirtmektedir. Dolayısıyla, ilimize kazandırılan TOBB Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilimizdeki tüm oda ve borsalarımızı ilgilendirmektedir.
Ayrıca, ASTİM Organize Sanayi Bölgesi içindeki, TOBB Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ilimizdeki imalat sanayinin talep ettiği nitelikte öğrencilerin yetiştirilmesi amaçlanmıştır. Bu sebeple meslek lisesinin ASTİM Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi tarafından işletilmesi gündeme gelmiş ve Sayın Valimiz tarafından da desteklenmiştir. 2018-2019 eğitim öğretim döneminde TOBB Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bu şekilde işletilmek üzere açılması; ilimiz ve bölgemiz için gelecek nesillerin mesleki eğitimi tercihinde ve en iyi şekilde yetişmesinde örnek bir çalışma olacaktır. Bu talebimizi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nun 12 Mart 2018 tarihindeki oda-borsa ziyaretlerinde ifade edeceğiz. İlimizdeki reel sektörün talep ettiği özellikteki işgücünün yetişmesini sağlayacak TOBB Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin işletilmesinde oda ve borsalarımızın da önemli katkıları olacaktır. Bu tüm ilimizi ilgilendiren bir konu olup birlikte hareket edildiği taktirde başarılı olacağımıza inanıyoruz” denildi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.