“TR61 Yeşil Endüstri Bölgesi” değerlendirme toplantısı Bakan Özlü’nün katılımıyla yapıldı

Trabzon’un Arsin ilçesinde yapımı planlanan “TR61 Yeşil Endüstri Bölgesi” ile ilgili Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün de katılımıyla bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
01 Şub 2018 / Per 14:47 |
/ 23 Kez Okundu
| |
Trabzon’un Arsin ilçesinde yapımı planlanan “TR61 Yeşil Endüstri Bölgesi” ile ilgili Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün de katılımıyla bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Bakan Özlü, projeyle ilgili olarak “Türkiye’nin orta ve ileri teknoloji alanındaki çıkış projelerinden biri” olarak tanımladı.
Ankara’da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda düzenlenen toplantıya Bakan Faruk Özlü, Trabzon milletvekilleri Ayşe Sula Köseoğlu, Muhammet Balta ve Adnan Günnar, TTSO Meclis Başkanı M. Şadan Eren, TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Bakanlık Müsteşarı Veysel Yayan, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Yaşar Öztürk, Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, Trabzon Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Vedat Çiftçi ile diğer ilgililer katıldı.
Toplantıda bir konuşma yapan TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, ilgili firmanın stratejik plan sunumu yaptığını belirterek “TR61 Yeşil Endüstri Bölgesi’nin geleceğine dönük, orta ve yüksek teknolojik ürünlerin üretilmesi konusunda stratejik plan dahilinde yapılacak çalışmalar değerlendirildi. Çalışmalara hız kazandırılması konusunda görüş birliğine varıldı ve takvim belirlendi. Endüstri Bölgesi’nde yer alacak sektörlerin alt başlıklarıyla ilgili detaylı değerlendirmeler yapıldı. 15 gün sonra yeniden bir toplantı yapılması ve yapılan çalışmaların yeniden ele alınması kararlaştırıldı” dedi.
Başkan Hacısalihoğlu, Bakan Faruk Özlü’nün proje hakkındaki görüşlerini de kendileriyle bir kez daha paylaştığını dile getirerek “Bakanımız her zaman olduğu gibi projeyle çok yakından ilgileniyor. Dünyada örnek olacak projelerden biri olduğunu vurguladı. Çok önem verdiklerini bir kez daha söyledi. Bu projeyi, Türkiye’nin orta ve ileri teknoloji alanındaki çıkış projelerinden biri olarak gördüklerini belirtti. Biz de bakanlarımıza, projenin sonuca doğru ilerlemesindeki ilgi ve takipleri nedeniyle bir kez daha teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.