Trabzon’dan mazlum milletlere 61 bin adet Kur’an-ı Kerim gidecek

Başta Afrika olmak üzere yoksul toplumların Kur’an-ı Kerim ve Elif Ba ihtiyacını karşılamak üzere hazırlanan ’Dünya Kur’an Okuyor Projesi’ kapsamında Trabzon’da 61 bin adet Kur’an-ı Kerim toplanarak ihtiyaç duyulan bölgelere ulaştırılmak amacıyla hazırlanan kampanyanın protokolü Trabzon Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sivil İnisiyatif Platformu tarafından düzenlenen törenle imzalandı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
08 Mar 2018 / Per 13:10 |
/ 56 Kez Okundu
| |
Başta Afrika olmak üzere yoksul toplumların Kur’an-ı Kerim ve Elif Ba ihtiyacını karşılamak üzere hazırlanan ’Dünya Kur’an Okuyor Projesi’ kapsamında Trabzon’da 61 bin adet Kur’an-ı Kerim toplanarak ihtiyaç duyulan bölgelere ulaştırılmak amacıyla hazırlanan kampanyanın protokolü Trabzon Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sivil İnisiyatif Platformu tarafından düzenlenen törenle imzalandı.
İmza töreninde bir konuşma yapan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Dünya Kur’an Okuyor Projesi’nin önemine dikkat çekerek “Afrika’daki Müslüman kardeşlerimiz imkansızlıklardan ötürü ancak el yazısı ile çok zor koşullarda Kur’an-ı Kerim’in bir sayfasını tahta levhalara derç edip, onu ezberledikten sonra aynı tahta levhaları silip, kaynatılmış şekerle yazabildikleri sayfaları yine ezberleyerek hıfzetmeye, Kur’an-ı öğrenmeye ve öğretebilmeye gayret etmektedirler. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşları olarak bizler soruna çözüm olabilmek için ’Dünya Kur’an Okuyor Projesi’ kapsamında 61 bin adet Kur’an-ı Kerim temin ederek kendilerine ulaştırılmak üzere bu gayretin içinde bulunduk. Burada gayret gösteren tüm kuruluşlarımıza gönülden şükranlarımızı arz ediyoruz” dedi.
Online bağış hakkında da açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, “Bu vesile ile katkıda bulunmak için duyurumuzu tekrar ediyoruz. Projeye destek olarak dünya üzerindeki okul ve yetimhanelerdeki kardeşlerimize Kur’an-ı Kerim ve Elif Ba hediye edebilirsiniz. Bir Kur’an hediyesi 15 TL, bir Elif Ba hediyesi 2 TL’dir. Online bağışta ’www.hayratyardim.org’ üzerinden havale ödemelerinde açıklama kısmına ‘Kur’an Projesi’ olarak belirtildiğinde bu büyük yardımlarımız muhakkak hedefine ulaşmış olacaktır. Sivil İnisiyatif Platformundaki STK’larımıza gönülden şükranlarımızı arz ediyor, Allah’ın yardımı, muvaffakiyeti bu güzel teşebbüste olsun diyerek imzamızı atıyoruz” şeklinde konuştu.
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş da dünya üzerinde Kur’an-ı Kerim’e ulaşamayanlara Kur’an-ı Kerim ulaştırmanın önemine dikkat çekerek “Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in okunması ve hayatımıza tatbiki noktasında sorumluluğumuz var. Bu manada din kardeşlerimiz olan kesimlerin Kur’an-ı Kerim’e ulamak Kur’an-ı okumak noktasındaki zorluklarına çözüm bulabilmek maksadıyla tertip edilen bu kampanyaya bizde Milli Eğitim Müdürlüğü olarak katılıyoruz. Bunu kendimiz içinde manevi olarak bir sorumluluk olarak addediyoruz. Bu projeyi fikredenlere, bu oluşumu meydana getirmek için mesai harcayanlara Milli Eğitim Müdürlüğü olarak teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
STK’ların oluşturduğu Sivil İnisiyatif Platformu adına protokole imza koyan Ensar Vakfı Trabzon Şube Başkanı Ömer Toplaoğlu ise Trabzon’dan “Dünya Kur’an Okuyor” kampanyasına 61 bin Kur’an-ı Kerim hediye edebilmek için yola çıktıklarını ifade etti. Topaloğlu “Peygamberimizin ’Sizin en hayırlınız Kuran’ı öğrenen ve öğretendir’ düsturuyla hareket ederek çok anlamlı bir protokol için burada bulunuyoruz. İnşallah Trabzon’dan ’Dünya Kur’an Okuyor’ kampanyasına 61 bin Kur-an-ı Kerim hediye etmek hedefi ile yola çıktık. Bu sayının çok rahatlıkla yakalanabileceği kanaatimi paylaşmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.