TRT Belgesel Ödülleri’nde 38 film finalde

TRT’nin, amatör ve profesyonel belgesel filmcileri desteklemek amacıyla başlattığı Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri bu yıl da yurt içinden ve yurt dışından yoğun ilgi gördü

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
17 Mar 2018 / Cmt 11:28 |
/ 62 Kez Okundu
| |
TRT’nin, amatör ve profesyonel belgesel filmcileri desteklemek amacıyla başlattığı Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri bu yıl da yurt içinden ve yurt dışından yoğun ilgi gördü.
10. Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri’ne bu yıl Peru’dan Çin Halk Cumhuriyeti’ne, Madagaskar’dan Kanada’ya, Nepal’den Brezilya’ya 79 ülkeden 624 başvuru yapıldı. Yapılan ön elemenin sonucunda 3 kategoride 38 film finale kaldı.
Finalist filmlerin yanı sıra, yarışma dışı özel seçkiler ve panorama filmleri ile ödüllü TRT belgeselleri 10-14 Mayıs 2018 tarihleri arasında İstanbul’da 7 ayrı salonda seyirciyle buluşacak.
Dünya festivallerinden seçilen birbirinden nitelikli 70’e yakın filmin önemli bir bölümü Türkiye’de ilk kez gösterime sunulacak. Gösterimlerin halka açık ve ücretsiz olduğu etkinlikte, ayrıca açık hava konserleri, belgesel konulu paneller, sunum ve seminerler ve çeşitli kültürel-sosyal çalışmalar yer alacak.
10. Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri’nde ödül kazananlar 14 Mayıs 2018 Pazartesi gecesi düzenlenecek olan ve finalist film yönetmenleri, sektör temsilcileri, basın mensupları ile özel davetlilerin katılacağı, TRT televizyon kanallarından canlı yayınlanacak Gala/Ödül Töreni programında ilan edilecek.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.