Trump’ın Kudüs kararından beri 40 Filistinli öldürüldü

ABD Başkanı Donald Trump’ın 6 Aralık 2017’de Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararından bu yana 40 Filistinli İsrail güçleri tarafından öldürüldü

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
20 Mar 2018 / Sal 15:10 |
/ 117 Kez Okundu
| |
ABD Başkanı Donald Trump’ın 6 Aralık 2017’de Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararından bu yana 40 Filistinli İsrail güçleri tarafından öldürüldü.
Kudüs’teki Filistin-İsrail İşleri Araştırma Merkezi, ABD Başkanı Donald Trump’ın 6 Aralık 2017’de Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararından bu yana 40 Filistinli İsrail güçleri tarafından öldürüldüğünü bildirdi. Araştırma Merkezi’nin verilerinde Gazze 6 Aralık sonrası 22 ölüm vakasıyla birlikte listenin başındaydı. Aynı dönemde Gazzeli bir balıkçı Gazze sahilindeki İsrail donanması tarafından, Nablus’tan 6 Filistinli, biri hapishanede önceden planlanmış tıbbi ihmal yüzünden, İsrailli askerler tarafından öldürülmüştü. Listede ayrıca, İsrail güçleri tarafından öldürülen El Halil’den 3, Jenin’den 3, Jericho’dan 2, Ramallah’tan ve Klakilya 1 ve Kudüs’ten 1 Filistinli yer almaktadır. Öldürülen 40 Filistinli arasında 18 yaşından küçük 11 çocuk bulunuyor.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.