TSE Başkanı Korkmaz: "Artık dünya standartlarında değil, dünya standartlarının üstünde üretim yapmalıyız"

TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz, "Bizim Türkiye olarak artık dünyanın kalite anlayışına katkı vermemiz lazım

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
26 Şub 2018 / Pzt 16:12 |
/ 48 Kez Okundu
| |
TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz, "Bizim Türkiye olarak artık dünyanın kalite anlayışına katkı vermemiz lazım. Üreticilerimizle bir araya geldiğimiz bu toplantılarda, kendilerinden dünya standardı üstünde yapma taahhüdünü bekliyoruz" dedi.
Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Sebahittin Korkmaz MDF ve Yonga Levha Sanayicileri Derneği temsilcilerini kabul etti. İstişare toplantısında konuşan Başkan Korkmaz, sektörlerin Türkiye’deki kalite alt yapılarının yükseltilmesi amacıyla standardizasyon süreçlerine etkin olarak katılımlarını son derece önemsediklerini kaydetti. Sektörlerle yapılan toplantıların geri bildirim olarak son derece önemli kazanımlar sağladığını ve özellikle MDF konusunda da şahsi olarak ilgisi olduğunu belirten Başkan Korkmaz, "MDF fabrikası ilk Ordu’da kuruldu. Fabrikayla benim doğduğum evin arası yaklaşık 4 kilometreydi. Babam nakliyatçılıkla uğraşıyordu, nakliyatçılıkla uğraşanların bu tür fabrikalar kurulduğunda kazançları daha da artıyor. O yüzden çocukluğumuzda yaşamış olduğumuz bu fabrika kurulum süreçlerini ilgiyle takip etmiştik. Teknolojisi hala önemsenen ve gelişen bir alan olduğu için bu toplantı da benim için farklı bir anlam taşıyor" şeklinde konuştu.
Üreticilere, "Artık dünya standartlarında değil, dünya standartlarının üstünde üretim yapmalıyız" mesajını verdiklerini dile getiren Korkmaz, "Bizim Türkiye olarak artık dünyanın kalite anlayışına katkı vermemiz lazım. Üreticilerimizle bir araya geldiğimiz bu toplantılarda, kendilerinden dünya standardı üstünde yapma taahhüdünü bekliyoruz. TSE bu anlamda sizinle bir ekip olarak çalışacak. Sizlere her anlamda desteği vereceğiz, sizlerden de destek bekliyoruz" diye konuştu.
Başkanın konuşmasının ardından toplantıya katılan sektör temsilcileri sorunlarını ve taleplerini masaya yatırdı, karşılıklı istişare yapıldı.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.