TÜGVA’lı gençlerden Afrin’e destek

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ordu Üniversitesi teşkilatı üyeleri, yaptıkları basın açıklaması ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’na destek verdi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23 Şub 2018 / Cum 14:44 |
/ 104 Kez Okundu
| |
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ordu Üniversitesi teşkilatı üyeleri, yaptıkları basın açıklaması ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’na destek verdi.
Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Meydan Camisi avlusunda cuma namazı sonrası bir araya gelen grup, açtıkları pankart ile Afrin’de yürütülen operasyona destek olduklarını gösterdiler.
Burada grup adına açıklama yapan üniversite öğrencisi Muhammed Karaca, “Bu operasyonun amacı, Afrin’de yerel halk üzerinde antidemokratik bir biçimde ve silah gücüyle baskı kuran PKK/YPG yönetimini bertaraf etmek, Türkiye’nin Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde bulunan Cerablus, Azez, El Bab’ta oluşturduğu güvenli ortamı ve bu tecrübeleri, Afrin bölgesine aktarmak ve mazlumların sesine kulak vererek onları merhametle kucaklamaktır. Sınırlarını tehdit eden kim olursa olsun dünyayı onlara dar edecek güçlü bir Türkiye var. Ordumuzun Afrin’de YPG/PYD gibi türevlerinin alfabede harf bırakmadığı terör örgütlerine karşı kendi sınırlarımız ve orada yaşayan masum halkı koruma adına yürütmüş olduğu haklı mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz. Ordumuzun oradan biran önce sağ salim dönmesini yüce Allah’tan niyaz ediyoruz” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.