Üniversitede Cemal Aydın, Çerçeveye Sığmayan Adam Roger Garaudy’i anlattı

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda Garaudy’nin Türkçe’deki Mütercimi Cemal Aydın ile dolu dolu bir söyleşi gerçekleştirildi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
06 Ara 2017 / Çar 16:03 |
/ 73 Kez Okundu
| |
Kilis 7 Aralık Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda Garaudy’nin Türkçe’deki Mütercimi Cemal Aydın ile dolu dolu bir söyleşi gerçekleştirildi.
Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları Müdürü Cemal Aydın, 21. yüzyılın en önemli entelektüellerinden Roger Garaudy’nin hayatı, düşünce serüveni, hakikati anlama ve anlatma biçimini çarpıcı örneklerle anlattı. Söyleşide batı ülkelerinin suskunluk suikasti yaptığını vergulayan Aydın, özellikle Amerika’nın bir market devlet olduğunu, her şeyi kapitalizm üzerine bina ettiğini ve ömrünün de çok sürmeyeceğini ifade etti. Çeviri konusuna da değinen Aydın, ’’Ben Arap şirinden anlamayan, hiç Arap edebiyatı ile ilgilenmeyen bir insanın Kur’an çevirisi ya da meali yapmasını hayretle karşılıyorum’’ dedi.
Program sonunda Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Ruhat Yaşar, Cemal Aydın’a böyle bir söyleşi yaptığı için üniversite adına teşekkürlerini ifade ederek hediyelerini takdim etti.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.