UTSO Başkanı Kandemir; “Uşak’ı sosyal, ekonomik, kültürel ve turizm bazında marka şehir haline getirmeyi hedefliyoruz”

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Yönetim Kurulu Başkanı S

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
20 Mar 2018 / Sal 14:11 |
/ 74 Kez Okundu
| |
Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir, hedeflerinin Uşak’ı marka bir şehir haline getirmek olduğunu söyledi. Kandemir, bu güne kadar Uşak’ın tanıtımı adına yapılan çalışmaların yetersiz olduğunu ancak yeni dönemde tüm kurumlarla iş birliği içerisinde koordineli olarak çalışarak Uşak’ı hedeflenen noktaya taşıyacaklarını aktardı.
2 Nisan’da yapılacak olan UTSO seçimlerinde tekrar aday olacağını açıklayan Başkan Kandemir, 2 yıllık Başkanlığı süresince Uşak ve Ülke ekonomisi için çalıştıklarını birlik ve beraberlik içerisinde güçlenerek Uşak’a faydalı işler yapmaya çalıştıklarını ifade etti.
Göreve geldikleri günden bu yana başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakan, Bakanlar, TOBB Başkanı ve Devlet büyükleri ile birlikte hareket ederek birlik ve beraberliğin en büyük temsilcileri olduklarını kaydeden UTSO Başkanı Kandemir; “Bizler görev süremiz boyunca sadece bürokratik işlemler yapan bir kurum olarak değil kentin ticaretine, sanayisine, eğitimine ve sağlığına kadar her alanda kente fayda sağlamaya çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Yeni dönemde hedeflerinin Uşak’ı Marka bir kent haline getirmek olduğunu dile getiren Başkan Kandemir, bu hususta yapılması gereken bütün çalışmaları yapacaklarını ayrıca kentteki kurum ve kuruluşlarla koordineli olarak çalıştıkları bilgisini paylaştı.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin Uşak’ın birçok sorunuyla yakından ilgilendiği bilgisini de aktaran Kandemir, yeni dönemde yapacakları çok sayıda projelerinin olduğunu ayrıca bu güne kadar 30 Milyon TL civarında proje hazırladıklarını dile getirdi.
UTSO’nun ‘Fuar sizden bilet bizden’ sloganı ile Uşak’ta faaliyete giren uçuşlardaki doluluk oranlarının yüzde 85 seviyelerine ulaştığını kaydeden Kandemir, bu doluluk oranını düşürmemek adına ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını aktardı.
UTSO Meclis Başkanı İsmail Karaman da Uşak’ın ilkler şehri olduğunu dile getirerek “Cumhuriyet dönemi öncesinde 1891 yılında Türkiye’de ilklerin gerçekleştirildiği gibi Ticaret ve Sanayi Odasında da ticaret erbabı insanları bir araya getirerek bu birlikteliği kurmuşlar. Onlara şükran borçluyuz. Önümüzdeki dönemde de görev almak için birlik ve beraberlik içinde de bizlerle hareket eden meclis üyesi ve meslek komitesi arkadaşlarımızla birlikte bugün burada toplandık. Önümüzdeki dönem görev yapacak yeni arkadaşlarımıza şimdiden üstün başarılar diliyorum” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.