Yazar Betül Nurata: “Okumak, yazarlığın bedelidir”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mart Kültür Sanat Etkinlikleri Yazar Betül Nurata’nın Yüzümü Tanı kitabının söyleşi ve imza günü ile devam etti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
20 Mar 2018 / Sal 15:27 |
/ 76 Kez Okundu
| |
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mart Kültür Sanat Etkinlikleri Yazar Betül Nurata’nın Yüzümü Tanı kitabının söyleşi ve imza günü ile devam etti.
Taraklı Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Faik Baysal Kütüphanesi’nde gerçekleştirilen programlarda çok sayda öğrenci ve sanatsever yer aldı. Programda konuşan Betül Nurata, "Sizden kendiniz değil başkaları bahsetsin. İşlerinizden bahsedilsin. En güzeli de bu. İlk öykü kitabım çıktı ve ödüle layık görüldü. Allah nasip etti ve şimdi de buradayız. Hayatta birçok şey istiyoruz. İsteklerimizin ardı arkası kesilmiyor. Hayat bir şeyi ne kadar isteyip istemediğimize bakmıyor, o istediğimiz şey için ne kadar bedel ödediğimize bakıyor. Bu çerçevede kendi hayatımda bir arayışa girdim ve yazı serüvenine dahil oldum" dedi.
Yazarlığın da bir bedeli olduğunu belirten Nurata, "Yazarlığın da bedelleri var. Daha çok okumak, hayata daha çok dahil olmak veya daha çok çekilmek yazar olmanın bedelidir. Var olmaya çalıyoruz. Sosyal medyada ve nice mecrada konumlanmak istiyoruz. Ancak insan ürettiğiyle vardır. Bedelini ödediği şeyler insanı var eder. Ne için bedel öderseniz siz osunuz" diye konuştu.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.