Yörük-Türkmen beyleri buluştu

Batı Anadolu Yörük-Türkmen kültür coğrafyasının çeşitli bölgelerinden bir araya gelen Yörük beyleri, Bergama Yörük-Türkmen, Çepni ve Muhacirler Derneği Başkanı Rahim Yalçın ile yönetim kurulunun daveti üzerine İzmir Bergama’da buluştu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
28 Oca 2018 / Paz 17:01 |
/ 91 Kez Okundu
| |
Batı Anadolu Yörük-Türkmen kültür coğrafyasının çeşitli bölgelerinden bir araya gelen Yörük beyleri, Bergama Yörük-Türkmen, Çepni ve Muhacirler Derneği Başkanı Rahim Yalçın ile yönetim kurulunun daveti üzerine İzmir Bergama’da buluştu.

İzmir’in Bergama ilçesinde Bergama Yörük-Türkmen, Çepni ve Muhacirler Derneği Başkanı Rahim Yalçın ile yönetim kurulunun daveti üzerine, Batı Anadolu Yörük-Türkmen kültür coğrafyasının çeşitli bölgelerinden bir araya gelen Yörük beyleri Bergama’da bir araya geldi. Buluşmada, Afrin Harekatı sırasında şehit düşen Mehmetçikler anılarak dualar edildi. Yörük beyleri, Dokuz Eylül Üniversitesi Yörük-Türkmen Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezince çalışmaları başlatılmış olan, "Osman Bayatlı’nın izinde-Bergama Yörük-Türkmen Çalıştay" programı hazırlıklarını da konuştu. Toplantının ilerleyen saatlerinde tek tek söz alan Yörük beyleri Yörük-Türkmen kültürünün var olabilmesi için yapılması gerekli olan bazı çalışmaları masaya yatırdı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.