Yörük-Türkmen beyleri buluştu

Batı Anadolu Yörük-Türkmen kültür coğrafyasının çeşitli bölgelerinden bir araya gelen Yörük beyleri, Bergama Yörük-Türkmen, Çepni ve Muhacirler Derneği Başkanı Rahim Yalçın ile yönetim kurulunun daveti üzerine İzmir Bergama’da buluştu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
28 Oca 2018 / Paz 17:01 |
/ 85 Kez Okundu
| |
Batı Anadolu Yörük-Türkmen kültür coğrafyasının çeşitli bölgelerinden bir araya gelen Yörük beyleri, Bergama Yörük-Türkmen, Çepni ve Muhacirler Derneği Başkanı Rahim Yalçın ile yönetim kurulunun daveti üzerine İzmir Bergama’da buluştu.

İzmir’in Bergama ilçesinde Bergama Yörük-Türkmen, Çepni ve Muhacirler Derneği Başkanı Rahim Yalçın ile yönetim kurulunun daveti üzerine, Batı Anadolu Yörük-Türkmen kültür coğrafyasının çeşitli bölgelerinden bir araya gelen Yörük beyleri Bergama’da bir araya geldi. Buluşmada, Afrin Harekatı sırasında şehit düşen Mehmetçikler anılarak dualar edildi. Yörük beyleri, Dokuz Eylül Üniversitesi Yörük-Türkmen Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezince çalışmaları başlatılmış olan, "Osman Bayatlı’nın izinde-Bergama Yörük-Türkmen Çalıştay" programı hazırlıklarını da konuştu. Toplantının ilerleyen saatlerinde tek tek söz alan Yörük beyleri Yörük-Türkmen kültürünün var olabilmesi için yapılması gerekli olan bazı çalışmaları masaya yatırdı.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.