Ülkede fiyatlara zam yapılmasını yasakladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Ülkede fiyatlara zam yapılmasını yasakladı
#Dünya | Haber Merkezi
06 Eki 2022 / Per 16:55
1 dk okuma / 3.232 Kez Okundu
| |

Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, bugünden itibaren ülke içinde fiyatlara zam yapılmasına yasak koydu. Kararın gerekçesini de açıklayan Lukaşenko, 'Çünkü başbakanımızın da bahsettiği gibi çılgınca bir artıştan sonra fiyatlar bir o kadar daha arttı. Ve bugünlerde fiyatlar uçuk. Tavana vurdular' ifadesini kullandı.

Belarus haber ajansı BelTA'nın haberine göre ekonomiden sorumlu kurmayları ile bir araya gelen Lukaşenko, bugünden itibaren ülke içindeki fiyatlara zam yapılmaması konusunda uyardı.

"YENİDEN HESAPLAMA YAPANLARIN VAY HALİNE"

Belarus lideri, "Ayın 6'sından itibaren fiyatlarda herhangi bir artış yasaktır. Ya-sak-tır! Bugünden itibaren. Yarından değil, bugünden itibaren. Böylece fiyatlar bir günde yükseltilemez. Bu nedenle bugünden itibaren fiyat zamları yasaktır. Ve muhasebe olarak geriye dönük bir şeyler yapanların, bazı hesaplamaları, yeniden hesaplamaları yapanların vay haline" uyarısında bulundu.

"BUGÜNLERDE FİYATLAR TAVANA VURDU"

Aldığı bu sert kararın nedenini de açıklayan Lukaşenko, "Çünkü başbakanımızın da bahsettiği gibi çılgınca bir artıştan sonra fiyatlar bir o kadar daha arttı. Ve bugünlerde fiyatlar uçuk. Tavana vurdular" ifadelerini kullandı.

FİYATLARI DÜŞÜRME TALİMATI VERDİ

"Bundan böyle hiçbir yerde fiyatlara zam yapılmaması gerektiğini" sözlerine ekleyen Lukaşenko, ayrıca Başbakan Yardımcısı Nikolay Snopkov'a fiyatları düşürmenin imkanlarını araştırmasını önerdi.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.