Bangladeş Büyükelçisi Sıddiki’den SANKON’a ziyaret

Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonunu ziyaret eden Bangladeş Ankara Büyükelçisi M. Allama Sıddiki, “Türk şirketlerine Bangladeş Devletinin kapıları sonuna kadar açıktır” dedi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Ekonomi | İHA
01 Tem, 2020 / Çar 11:41 |
/ 7 Kez Okundu
| |
Bangladeş Ankara Büyükelçisi M. Allama Sıddiki ve diplomatları, Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu (SANKON) Genel Merkezini ziyaret etti. Büyükelçi Sıddiki, ziyaretinde SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu tarafından karşılandı. Çok sayıda iş adamı ve iş kadınının yer aldığı ziyarette, Türkiye ve Bangladeş arasındaki ekonomik, ticari ilişkiler hakkında fikir alışverişinde bulundu. Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Cevahrioğlu, Büyükelçi Sıddiki’ye teşekkür etti.
Ferudun Cevahiroğlu daha sonra Büyükelçi M.Allama Sıddiki’ye SANKON kuruluşunun ulusal ve uluslararası çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Türk şirketleri ile Bangladeş Devlet şirketleri SANKON girişimleriyle işbirliği yapmaya hazır olduğunu belirten Cevahiroğlu, “SANKON yönetim kurulu olarak Türkiye ile Bangladeş arasındaki ekonomik, ticari, kültürel ve siyasal ilişkilere büyük önem veriyoruz” dedi.
Bangladeş Devleti Ankara Büyükelçisi M.Allama Sıddiki de Türkiye Bangladeş arasındaki ilişkilerin güçlü olduğuna dikkat çekti. Ziyarette hazır iş dünyası temsilcilerine Bangladeş ekonomisi ve yatırımları hakkında bilgiler veren Sıddiki, “Türk şirketlerine Bangladeş Devletinin kapıları sonuna kadar açıktır” diye konuştu.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.