Bayram ikramiyelerinin hesaplara geçeceği tarih belli oldu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Bayram ikramiyelerinin hesaplara geçeceği tarih belli oldu
#Ekonomi | Haber Merkezi
18 May 2024 / Cmt 14:33
/ 2.763 Kez Okundu
| |

Türkiye genelinde son dönemde yaşanan ekonomik kriz ve enflasyon nedeniyle emekli maaşlarına gelecek zam merak edilirken, SGK'dan emeklileri sevindirecek haber geldi. Bayram ikramiyesinin verileceği tarih belli oldu.

Türkiye genelinde enflasyon zamları emekli aylıklarını günden güne eritirken emekli aylıklarına gelecek Temmuz ayı zammı gündemden düşmüyor. Emeklileri sevindirecek güzel bir haber geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yapılan açıklamaya göre , emeklilerin 15 Haziran’a kadar ikramiyelerini alacakları duyuruldu.[Bayram ikramiyelerinin hesaplara geçeceği tarih belli oldu]EMEKLİLERİN BAYRAM İKRAMİYESİ 3 BİN TL

Geçtiğimiz yürürlüğe giren uygulamayla birlikte Ramazan ve Kurban bayramlarında emeklilere ikramiye ödeniyor. Bu yıl yapılan yüzde 50’lik artışla birlikte, emeklilere 3 bin TL ikramiye verilecek. Geçen yıl ise Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla her emekliye bir kereye mahsus 5 bin TL ikramiye ödemesi yapılmıştı.

BAYRAM İKRAMİYESİNİ KİMLER ALACAK?

Emekli ikramiyesinden yararlanabilmek için SGK’dan maaş alan olmak gerekiyor. Bu kapsamda kendi emekli maaşını alanlar ve vefat eden sigortalının yakınlarından ölüm maaşı alanlar ikramiye hakkına sahip olacaklar.


GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.