BSH’den Mısır’a 50 milyon euroluk fabrika yatırımı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
BSH’den Mısır’a 50 milyon euroluk fabrika yatırımı
#Ekonomi | İHA
24 Mar 2023 / Cum 09:40
/ 44 Kez Okundu
| |

Ev aletleri üreticisi BSH, Afrika’daki ilk fabrikasını Mısır’da inşa etmek üzere temel atma törenini gerçekleştirdi. Türkiye’den yönetilen Gelişen Pazarlar Bölgesi’nin (REM) önemli üretim tesislerinden olacak Mısır fabrikası 50 milyon euroluk yatırımla hayata geçirilecek. Fabrika ile doğrudan ve dolaylı olarak yaklaşık bin kişilik istihdam oluşturulması hedefleniyor.


Avrupa’nın önde gelen ev aletleri üreticilerinden BSH, Afrika’daki ilk fabrikasını Mısır’da inşa etmek üzere temel atma törenini gerçekleştirdi. Temel atma töreni, Mısırlı bakanlar, Almanya büyükelçisi, üst düzey yetkililer, devlet kurumu başkanları, milletvekilleri ile iş ve sanayi dünyasının temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Üretim 2024 sonunda başlayacak
BSH Satış ve Hizmetlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Rudolf Klötscher, yeni fabrika yatırımına ilişkin değerlendirmesinde, “Dünya genelindeki zorlu ekonomik koşullara rağmen BSH Grubu olarak, Afrika’daki ilk fabrikamızı kurmanın ve büyüme fırsatları sunan Afrika pazarlarında faaliyetlerimizi genişletmenin gururunu yaşıyoruz. BSH’nin küresel üretim ağını tamamlayıcı nitelikteki Mısır fabrikamız global olarak 41’inci üretim tesisimiz olacak. Üretimin ise 2024 yılı sonunda başlaması planlanıyor” diye konuştu.

Üretimin yarısı ihraç edilecek
Yapılan açıklamaya göre, BSH’nin Türkiye’den yönetilen Gelişen Pazarlar Bölgesi’ndeki (REM) önemli üretim tesislerinden olacak Fırın Fabrikası Kahire yakınlarındaki 10 Ramazan Şehri’nde yaklaşık 160 bin metrekarelik bir alanda inşa edilecek. Alman teknolojisiyle Mısır yapımı ev tipi ocakların üretiminin gerçekleştirileceği fabrika yaklaşık 50 milyon euroluk yatırım ile hayata geçirilecek ve bini aşkın kişiye doğrudan ve dolaylı istihdam imkanı oluşturacak. 2024 sonu itibarıyla yıllık 350 bin adet üretim kapasitesine sahip olacak fabrikada üretilen ürünlerin yarısının Afrika ve Orta Doğu ülkelerine ihraç edilmesi hedefleniyor.

Global sürdürülebilirlik taahhüdünü yeni üretim tesisinde de sürdüren şirket, Mısır Fabrikası’nı güncel sürdürülebilirlik standartlarına sahip olacak şekilde inşa edeceği bilgisini verdi.


GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.