Düzce TSO Başkanı Bıyık “Esnafa sağlanan kredi avantajı genişletilmeli”

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Esnaf Odalarına kayıtlı esnaflara kullandırılacak kredi imkanının 1 milyon altı ciroya sahip TSO üyeleri için de geçerli olması gerektiğini söyledi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Ekonomi | İHA
28 Eki 2022 / Cum 15:36 |
/ 43 Kez Okundu
| |
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamayla Türkiye genelinde esnaf odalarına kayıtlı tüm işletme sahiplerinin ve esnaf olmak isteyen genç girişimcilerin faydalanacağı 100 milyar TL tutarında kredi kullandırılacağını bildirdi.
Düzce TSO Başkanı Erdoğan Bıyık esnafa sağlanan kredilerden TSO’ya kayıtlı üyelerinde yararlanması gerektiğini belirterek “Ticaret ve Sanayi Odalarımıza kayıtlı yıllık cirosu 1 milyon TL’nin altındaki esnafımız bu krediden esnaf odalarına kayıtlı olmadıkları için yararlanamayacaklardır. Ticaret ve Sanayi Odalarımıza kayıtlı ciroları 1 milyon TL’nin altında olan esnafımıza da KGF aracılığıyla aynı şartlarda veya yakın şartlarda kredi sağlanmalıdır. TSO kayıtları olan ancak esnaf odalarına kayıtlı olmayan on binlerce esnafımızın KGF aracılığıyla düşük faizli krediye ulaşması esnafımızı oldukça rahatlatacaktır" ifadelerinde bulundu.


Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.