Elektrik, Su, Doğalgaz ve İnternet Faturalarına Zam mı Geliyor? Yeni sigorta geliyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Elektrik, Su, Doğalgaz ve İnternet Faturalarına Zam mı Geliyor? Yeni sigorta geliyor
#Ekonomi | Haber Merkezi
10 Tem, 2024 / Çar 18:38
1 dk okuma / 666 Kez Okundu
| |

Elektrik, su, doğalgaz ve internet aboneliklerine yeni zorunlu sigorta sistemi geliyor. Türkiye genelinde uygulanacak olan Zorunlu Afet Sigortası (ZAS), tüm doğal afetleri kapsayacak ve 81 ilde geçerli olacak.

 

Elektrik, su, doğalgaz ve internet abonelerini yakından ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. Türkiye genelinde, bu hizmetlere ait abonelikler için yeni bir zorunlu sigorta sistemi hayata geçiyor. Bu değişiklik, deprem, sel ve orman yangını gibi tüm doğal afetleri kapsayacak.

ABONELİKLERE YENİ SİGORTA SİSTEMİ GELİYOR

TGRT Haber'in haberine göre, elektrik, su, doğalgaz ve internet abonelikleri için zorunlu hale gelecek olan yeni sigorta sistemi Meclis'te gündeme gelecek. Bu sistem, tüm Türkiye'deki aboneler için zorunlu olacak.

ZORUNLU AFET SİGORTASI HAYATA GEÇECEK

Torba yasa ile birlikte, Zorunlu Deprem Sigortası'nın yerini alacak olan sigortasi/" >Zorunlu Afet Sigortası (ZAS) uygulaması devreye girecek. ZAS, deprem, sel, orman yangını gibi tüm doğal afetleri kapsayan bir sistem olacak. Bu kapsamda, elektrik, su, doğalgaz ve internet gibi temel hizmetlerin aboneliklerinde sigorta yaptırma zorunluluğu getirilecek.

HAZIRLIKLAR HIZLA SÜRÜYOR

Türkiye'nin 81 ilinde geçerli olacak bu yeni sistemin uygulanması için hazırlıklar hızla devam ediyor. Elektrik, su, doğalgaz ve internet aboneliği olan herkes ZAS yaptırmak zorunda kalacak. Türkiye'deki afet sigortası sisteminde yapılacak bu yenilik, doğal afet risklerine karşı daha kapsamlı bir koruma sağlayacak.

 

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.