İşgücü piyasasında tekstil sektörünün talep ettiği mesleklerde nitelikli işgücü yetiştirilecek

Erzurum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, ETSO ve Yavuz Tekstil A.Ş. arasında istihdam garantili mesleki eğitim kursu işbirliği protokolü imzalandı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Ekonomi | İHA
30 Ara 2022 / Cum 13:12 |
/ 24 Kez Okundu
| |
Erzurum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) , Erzurum Ticaret Odası Başkanlığı ve Yavuz Tekstil A.Ş. işbirliğinde gerçekleştirilecek olan istihdam garantili mesleki eğitim kursu işbirliği protokolü, Erzurum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Abdulkadir Mutlu, Erzurum Ticaret Odası Başkanı Saim Özakalın ve Yavuz Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Alaaddin Torunoğlu tarafından imzalandı.
Bu protokol çerçevesinde işgücü piyasasının talep ettiği niteliklerde işgücünün yetiştirilmesi için kamu-özel sektör işbirliğinde teorik ve pratik eğitimlerin birleştirilmesini içerecek şekilde istihdam garantili mesleki eğitim kursları düzenlenecek.
Ocak 2023 tarihinden itibaren 2 yıl süreyle yürürlükte olacak bu protokolde meslek sahibi olmayan veya iş tecrübesi bulunmayan kişilerin teorik ve pratik eğitimler ile nitelikli işgücüne dönüştürülmesi ve işgücü piyasasına kazandırılması hedefleniyor.
Eğitimlerin sonunda kursiyerlerin en az yüzde yetmişi, en az eğitim süresinin 3 katı süre kadar Yavuz Tekstil A.Ş. firması tarafından istihdam edilecek.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.