Kartlı doğalgaz sayaçlarında yaşanan mağduriyetlere karşı dilekçe kampanyası

Peşin alınan doğal gaza sonra gelen zammın tüketicilere yansıtılmasına karşı dilekçe kampanyası başlatıldı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Ekonomi | İHA
16 Oca 2020 / Per 12:17 |
/ 36 Kez Okundu
| |

Tüketici Hakları Derneği, ön ödemeli-kartlı doğalgaz sayaçlarında mağduriyet yaşandığına yönelik bir dilekçe kampanyası başlattı. Gerekçe olarak ise daha çok dar gelirli ailelerin doğalgaz tüketimini sınırlamak amacıyla tercih ettiği ön ödemeli-kartlı doğalgaz sayaçlarında, peşin ödemeden sonra getirilen fiyat artışlarının tüketicilere yansıtılmasının mağduriyet oluşturduğu gösterildi. Kartlı-ön ödemeli doğal gaz sayacı kullanan tüketicilerin peşin olarak satın aldığı gaza daha sonra gelen zammın yansıtıldığı veya zam oranında gazın bir kısmına el konulduğu bildirildi.

Söz konusu dernek, bu gerekçelerle harekete geçerek tüketicilerin mağduriyetini önlemek amacıyla dilekçe kampanyası başlattı. Buna göre, mağduriyet yaşadığını düşünen tüketicilerden, dernek tarafından oluşturulan metin üzerinden Cumhurbaşkanlığı ve Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanlığı’na başvurmaları istendi. Kampanyaya ilişkin dilekçelerin genel örneklerinin derneğin resmi internet sitesinde yer aldığını bildirildi.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.