Nurettin Canikli: Kredi kartlarına taksit sayısı artacak

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, alışverişte taksit sayısının arttırılması gerektiğini söyleyerek, ’’Cep telefonu mesela. Kredi kartında 0 taksit ama başka yollarla arkasından dolanarak bu yasak ihlal edildi. Yeni önlemleri bayramdan sonra alacağız.’’ dedi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
07 Eyl 2016 / Çar 19:25 |
/ 204 Kez Okundu
| |

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde önemli açıklamalar yaptı.

Canikli, tüketici kredileriyle ilgili ve kredi kartlarıyla ilgili çalışmaların tamamlandığını söyleyerek, ''Hassas ve ince ayar bir çalışma yapıyoruz. Kredi kartlarında ve tüketici kredilerinde taksikt sınırlaması getirildiği için ekonomik aktivitelerdeki daralmayı onarmaya yönelik çalışma yapıyoruz.'' dedi.

Canikli konuşmasına şöyle devma etti;

Nitekim 2016'nın ilk 6 ayında kredi kartlarının kullanımındaki hacimin reel artışı negatif. Tüketici kredileri için de aynı şey. Değer olarak azalma anlamına geliyor. Ticareti, alışverişi hareketlendirecek bir adım atmamız gerekiyor.

Alışverişte taksit sayısının arttırılması gerekiyor. İthalata dayalı mal ve hizmetlerin tüketilmesinde bireysel kredi çerçevesinde bu genişlemeyi uygulamak istemiyoruz. Uygulamayacağız. Cep telefonu mesela. Kredi kartında 0 taksit ama başka yollarla arkasından dolanarak bu yasak ihlal edildi.

Amaç da belli ölçülerde gerçekleşmedi. Yüzde 65-70 oranında daralmaya yol açtı ancak yüzde 100 olmadı. Satıcıların farklı yöntemler kullanmasından dolayı oldu. Bayram olmasa yola koyacaktık bunu ancak artık bayramdan sonrasına kaldı.Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.