Sıfır veya ikinci el otomobil alacaklar dikkat! Fiyatların düşeceği tarih belli oldu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Sıfır veya ikinci el otomobil alacaklar dikkat! Fiyatların düşeceği tarih belli oldu
#Ekonomi | Haber Merkezi
24 Haz 2024 / Pzt 19:08
1 dk okuma / 5.254 Kez Okundu
| |

Dünya geneli ve Türkiye'de otomobil piyasasının düşeceği tarih belli. Sıfır otomobil ve ikinci el otomobil de fiyatlar dibi görecek. İşte detaylar...

 

Türkiye'de 2024 yılı otomobil fiyatlarındaki fahiş fiyatlar vatandaşı sitem ettiriyor.  Otomobil piyasasındaki bu durumları değerlendiren Autorola Türkiye Genel Müdürü Aslı Göker, Otomobil piyasasına ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

Aslı Göker, tarafından yapılan açıklamada dünya genelinde sıfır otomobil de yüzde 3-4, ikinci elde ise yüzde 1-2 oranında büyüme bekliyor.

AVRUPA MUTABAKATINA DİKKAT ÇEKTİ

Türkiye'de Temmuz ayında yürürlüğe girmesi planlanan Avrupa Mutabakatına dikkat çeken  Aslı Göker, şunları aktardı

"Bu, sıfır kilometre araçlarda güvenlik tedbirleri ve teknolojileri olmayan araçların artık satılamaması anlamına geliyor.
Dolayısı ile hemen hemen tüm üreticiler mayıs, haziran ve temmuz aylarında ellerindeki stokları eritmek zorunda kalacaklar.

İKİNCİ EL PİYASASI ETKİLENECEK

Bu noktada sıfır araç pazarının aşağı giden trendinin, bu 3 ayda üretici markaların alacağı aksiyonlardan dolayı biraz daha yukarı doğru yükselebileceğini düşünüyorum.
Bu mutabakat çerçevesinde temmuza kadar tüketici uygun fiyatlı sıfır aracı tercih edebilecek. Tabii ki bu ikinci el pazarına negatif yansıyacak."

Kaynak: Bloomberg ve Karar 

 

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.