Ticaret Bakanı Bolat açıkladı: 460 bin lira hibe desteği!

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Ticaret Bakanı Bolat açıkladı: 460 bin lira hibe desteği!
#Ekonomi | Haber Merkezi
04 Tem, 2024 / Per 18:33
1 dk okuma / 497 Kez Okundu
| |

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, kooperatifleri sevindirecek bir haber verdi. Bakan Bolat, Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı (KOOP-DES) kapsamında, kooperatiflere mal ve hizmet alımları ile nitelikli personel istihdamında hibe desteği sağlanacağını açıkladı.

 

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı kapsamında kooperatiflere sunulan hibe desteklerini duyurdu.

Söz konusu programa göre kooperatifler, mal alımlarında 400 bin lira, hizmet alımlarında 60 bin lira ve nitelikli personel istihdamında ise personel başına 204 bin lira hibe desteği alabilecekler.

Bakan Bolat, program hakkında şu açıklamayı yaptı:

"Ticaret Bakanlığı olarak, Kooperatiflerin Desteklenmesi Programımız (KOOP-DES) kapsamında, kooperatiflerimize projeleri bazında nakdi destekler sağlamaya devam ediyoruz.

Bu kapsamda; 2024 yılı ikinci çağrı dönemini kooperatiflerimizin başvurularına açmış bulunuyoruz. Kooperatiflerimiz; mal alımlarında 400.000 liraya, hizmet alımlarında 60.000 liraya, nitelikli personel istihdamlarında bir personel için yıllık 204.000 liraya ve iki personel içinse yıllık 408.000 liraya kadar hibe desteklerimizden faydalanabilecektir.

Ticaret Bakanlığımız görev alanında yer alan tüm kooperatiflerimize ve üst kuruluşlarına açık olan Program kapsamındaki proje başvuruları, 31 Temmuz 2024 tarihine kadar Ticaret İl Müdürlüklerimize yapılabilecektir."

 

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.