Uğur Soğutma’ya ’İhracatçıların Yıldızı’ ödülü

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Uğur Soğutma’ya ’İhracatçıların Yıldızı’ ödülü
#Ekonomi | İHA
11 Oca 2024 / Per 13:24
2 dk okuma / 5 Kez Okundu
| |

Cumhuriyetin 100. yılında Türkiye’ye 42 milyar dolar döviz kazandıran Egeli ihracatçıların yıldızı Uğur Soğutma olurken, firma hem iklimlendirme, hem de elektrik-elektronik sektöründe en fazla İhracat yapanlar arasında yer aldı. Uğur Soğutma için geleneksel hale gelen ’İhracatçıların Yıldızı’ ödülünü Uğur Şirketler Grubu Kurumsal İletişim Direktörü Erdoğan Ulaş aldı.


İzmir Vali Yardımcısı Kamil Köten, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Vergi Dairesi Başkanı Ömer Alanlı, Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Enver Kök, kentteki odaların ve ihracatçı firmaların temsilcilerinin katıldığı ’İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’nde Uğur Soğutma İklimlendirme ve Elektrik-Elektrik sektöründe en fazla İhracat gerçekleştiren firmaların içinde yer aldı.

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, “Tarım sektörlerimiz ihracatlarını yüzde 9’luk artışla 6, 7 milyar dolardan 7, 3 milyar dolara taşıdılar ve Ege İhracatçı Birliklerimizin ihracatının düşmesini önlediler. Sanayi sektörlerimiz 9 milyar 877 milyon dolarlık dövizi ülkemize kazandırırken, Madencilik sektörümüz 1 milyar 66 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. 215 ülke ve gümrüklü bölgeye ihracat yaptık. 2023 yılında toplan 7 bin 258 firmamız ihracatımıza katkı sağladı. İhracatçımıza büyük küçük katkı sağlayan tüm firmalarımızı kahraman olarak görüyor, kendilerini gönülden kutluyoruz" dedi.

Uğur Şirketler Grubu Kurumsal İletişim Direktörü Erdoğan Ulaş, “Bu başarının, uzun vadeli stratejimizin ve ekibimizin azimli çalışmasının bir yansımasıdır. Tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederim" diyerek Uğur Soğutma A.Ş. adına ödülü teslim aldı.

Uğur Soğutma’nın, 400.000 m² faal üretim ve depo alanı, 2000’den fazla çalışanı ile modern ve teknolojik üretim tesislerinde 900’ü aşkın ürün çeşidi ile ev ve iş yerleri için soğutma çözümleri üretmeye devam ettiği belirtildi. 850’nin üzerinde satış noktası, 240’a yakın Uğur Yetkili Servis Merkezi ile firma, 5 kıtada 146 ülkeye ihracat yapıyor. Uğur Soğutma yetkilileri hem Türkiye’nin hem de Ege’nin ihracatta daha da güzel yerlere gelmesi için tüm gücüyle çalıştığını belirtti.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.