Vali Elban: "Sera OSB’mizi bir an evvel tamamlamak istiyoruz"

Adana Valisi Süleyman Elban, Sera Organize Sanayi Bölgesini bir an evvel tamamlamak istediklerini söyledi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Ekonomi | İHA
24 Ara 2020 / Per 15:10 |
/ 80 Kez Okundu
| |
Karataş ilçesinde kurulacak Sera Organize Sanayi Bölgesi müteşebbis heyeti toplantısı, Vali Süleyman Elban başkanlığında gerçekleştirildi.
Vali Yardımcısı Zafer Öz, Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz, İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin, müteşebbis heyeti üyeleri ve OSB yetkililerinin katıldığı toplantıda, OSB’de gelinen aşama detaylarıyla ele alındı.
Toplantıda konuşan Vali Elban, sahip olduğu sahil şeridi ve tarımsal potansiyeliyle Karataş’ın Adana’nın önemli ilçelerinden biri olduğunu söyledi. Kurulacak olan Sera Organize Sanayi Bölgesi’yle Karataş’ın bu potansiyeline yeni bir ivme kazandırılacağını ifade eden Vali Elban, “OSB’mizi bir an evvel tamamlamak istiyoruz. Bu sayede hem ekonomiye hem de istihdama büyük ölçüde katkı sağlamış olacağız” dedi.
Sunulan bilgiler doğrultusunda tahsis işlemlerine bir an önce başlanılabilmesi için gerekli çalışmalara hız verilmesi konusunda görüş birliğine varılan toplantı, yapılan çeşitli değerlendirmelerin ardından son buldu.

"Ceyhan geleceğin parlayan yıldızı olmaya aday"
Vali Süleyman Elban başkanlığında Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi müteşebbis heyeti toplantısı yapıldı.
Makam toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Vali Yardımcısı Zafer Öz, Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, OSB yetkilileri ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı.
2020 yılının son müteşebbis heyeti toplantısında; yıl sonu faaliyetleri, yeni yatırım talepleri ile 2021 yılı yol haritası tüm detaylarıyla ele alındı.
Karşılıklı görüş alışverişiyle devam eden toplantının sonunda kısa bir değerlendirme yapan Vali Elban, son dönemlerde yapılan yatırımlarla Ceyhan’ın geleceğin parlayan yıldızı olmaya aday bir ilçe olduğuna vurgu yaptı ve bu önemli yatırımın bir an evvel tamamlanması için azami gayreti gösterdiklerini dile getirdi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.