Yunusemre halk ekmek noktalarına yenilerini ekledi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Yunusemre halk ekmek noktalarına yenilerini ekledi
#Ekonomi | İHA
29 Şub 2024 / Per 14:26
2 dk okuma / 0 Kez Okundu
| |

Yunusemre Belediyesi, mahallelerde kurduğu halk ekmek büfeleri ile şimdiye kadar binlerce vatandaşın sağlıklı ve ucuz ekmeğe ulaşmasına imkân tanıdı. Bu noktalara yeni yerler eklenirken; 5 noktada daha ekmek satışı 1 Mart Cuma günü başlıyor.

Yunusemre Belediyesi, hizmete aldığı halk ekmek büfeleri aracılığı ile binlerce vatandaşın evine ucuz ve sağlıklı ekmek ulaştırıyor. 220 gram ekmeğin 5 TL’den satıldığı halk ekmek büfelerinin sayısı arttı. Halk ekmek büfelerine Merkez Efendi Mahallesi Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü yanı, Fatih Mahallesi Muhtarlık Binası Karşısı, Tevfikiye Mahallesi Şoförler Cemiyeti Arkası, Dış Mahalle Yıldırım Spor Tesisleri Yanı ve Mutlu Mahallesi İvaz Paşa Cami Yanı eklendi. Çalışmalar hakkında bilgi veren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, halk ekmek çalışması ile bugüne kadar binlerce vatandaşa ucuz ve sağlıklı ekmeği ulaştırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Yeni eklenen noktalarda ekmek satışının 1 Mart Cuma günü başlayacağını kaydeden Başkan Çerçi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yunusemre Belediyesi olarak 220 gram ekmeği 5 TL’den satışa sunuyoruz. Halk ekmek büfelerimizin sayısını da artırarak daha fazla vatandaşlarımıza ucuz ve sağlıklı ekmeği ulaştırmayı hedefliyoruz. Hizmete giren halk ekmek büfelerimiz ile 16 noktada halkımızı ucuz ve sağlıklı ekmekle buluşturuyoruz. Bu çalışmanın hayata geçirilmesinde ve sürdürülmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Halk ekmek satış noktaları şöyle: “Barbaros Mahallesi muhtarlık binası yanı, Barbaros Mahallesi Ortaokulu yanı, Yenimahalle Hanımlar Lokali yanı, 50. Yıl Mahallesi Horozköy Çamlık, Akgedik Yunuskent 1. Etap Çarşı, Muradiye Mahallesi Ek Hizmet Binası yanı, Muradiye Mahallesi Gündüz Bakımevi yanı, Cumhuriyet Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi yanı, Tevfikiye Mahallesi Şoförler Cemiyeti arkası, Dış Mahalle Yıldırım Spor Tesisleri yanı, Mutlu Mahallesi İvaz Paşa Cami yanı, Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi Taytanlı İlhan Okulu karşısı, Hafsa Sultan Mahallesi Eski Savaşır Market karşısı, Merkez Efendi Mahallesi Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü yanı, Fatih Mahallesi Muhtarlık karşısı, Millet Çarşısı Yuntar Market.”

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.