1 Milyar Dolarlık Dolandırıcılıkta Gözaltına Alınan Yazar Aşkım Kapışmak'tan Açıklama

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
1 Milyar Dolarlık Dolandırıcılıkta Gözaltına Alınan Yazar Aşkım Kapışmak'tan Açıklama
#Güncel Olaylar | Haber Merkezi
01 Haz 2024 / Cmt 17:54
/ 3.943 Kez Okundu
| |

Ankara merkezli 21 ilde düzenlenen 'Sibergöz-42' operasyonunda gözaltına alınan yazar Aşkım Kapışmak, suçsuz olduğunu savundu.

 

Nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla gözaltına alınan Aşkım Kapışmak, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, suçsuzluğunun yargılama sürecinde ortaya çıkacağını belirtti. "Smart Trade Coin" isimli kripto varlık alım/satım platformu üzerinden yürütülen operasyonda, "sıfır risk ile yüksek kazanç" vaadiyle dolandırıcılık yaptığı iddia edilen 127 kişi arasında yer alan Kapışmak, konuyla ilgili detayları paylaştı.

Kapışmak: "Hayatımı Kitaplardan ve Sahne Performanslarından Kazanıyorum"

Aşkım Kapışmak, sosyal medya açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Değerli kamuoyu,

Öncelikle ailem ve avukatımla iletişime geçerek destek olan tüm dostlarıma, mesajlar ileten kıymetli okurlarıma teşekkür ederim. Detaylarını paylaştığımda herhangi bir suç ile yan yana olmadığımın açıkça anlaşılacağı söz konusu gözaltı mevzusu ile kamuoyunda gündeme gelmekten son derece üzgün olduğumu belirtmek isterim. Tüm takipçilerim ve dostlarım bilir ki, ben hayatımı yazdığım kitaplar ve şirketlerin kendi çalışanları için organize ettiği motivasyon konuşmalarında sahne almaktan kazanmaktayım. Zaten yargılama aşaması başladığında ortaya çıkacak kanıt ve ifadelerle de suçsuzluğum açıkça ortaya çıkacaktır. Tekrardan ilgi ve desteğiniz için teşekkür eder, en kısa zamanda görüşeceğimize olan inancımla sevenlerime saygılarımı iletirim."

Ne Oldu?

Ankara merkezli 21 ilde, "Sıfır Risk İle Yüksek Kazanç" vaadiyle nitelikli dolandırıcılık suçunu işleyenlere yönelik düzenlenen Sibergöz-42 operasyonlarında, 1 milyar dolar haksız kazanç elde eden 127 şüpheli yakalanmıştı. "Smart Trade Coin" isimli sözde kripto varlık alım/satım platformu üzerinden yürütülen operasyonlarda, vatandaşları otomatik al-sat işlemleri gerçekleştiren bot uygulamasıyla yatırıma yönlendiren ve yeni kullanıcı getirenlere kazanç vaadinde bulunarak saadet zinciri oluşturan şüpheliler arasında Aşkım Kapışmak da bulunuyor.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın Açıklaması

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonlarda 1 milyar lira değerinde 177 taşınmaz ve 61 taşınır mal varlığına, 1 ruhsatsız tabanca, 1 kuru sıkı tabanca ve çok sayıda dijital materyale el konulduğunu açıkladı.

Kapışmak Neyle Suçlanıyor?

Aşkım Kapışmak, örgütün yöneticileriyle birlikte eğitim ve bilgilendirme kampı adı altında toplantılar yaptığı ve katılımcılara sertifikalar verdiği iddiasıyla suçlanıyor. Bu kapsamda, Kapışmak hakkında yapıya insan kazandırma faaliyetleri iddiasıyla soruşturma yürütülüyor.

 


GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.