18. Alim Pınarı Yayla Şenlikleri’ne katılan ilk başkan Semih Esen oldu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
18. Alim Pınarı Yayla Şenlikleri’ne katılan ilk başkan Semih Esen oldu
06 Ağu 2023 / Paz 14:00
2 dk okuma / 33 Kez Okundu
| |

ANTALYA (İHA) – Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, 18. Alim Pınarı Yayla Şenlikleri’ne katıldı. Yayla sakinleri tarafından manilerle karşılanan Başkan Esen, Alim Pınarı’nı Antalya’nın en güzel yaylalarından biri haline getireceklerini söyledi.

Nüfusunun büyük bölümünü Karatepe Mahallesi sakinlerinin oluşturduğu Alim Pınarı Yaylası’nda geleneksel hale gelen yayla şenliklerinin 18’incisi gerçekleştirildi. Konyaaltı Belediyesi’nin katkılarıyla Alim Pınarı Yaylası Güzelleştirme Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen şenliğe Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen de katıldı. Şenliğin sunucusu tarafından Başkan Esen’e ithafen seslendirilen ‘’Semih Esen Başkan derler onun adına/Ne zaman sıkışsak yetişir yaylamızın imdadına/Yüreği büyük, yüzü güleç yiğit adam/Bu halk doyamadı hizmetlerinizin tadına/Yayla başlamadan yolları yaptı/Başkaları gibi düz gitmedi, bu yana da saptı/Siz ne dersiniz bilmem ama bence şimdiden oyları kaptı" şeklindeki mani vatandaşlar ve Esen tarafından uzun süre alkış aldı.
Alim Pınarı’nın Alevi Bektaşi kültürüne mensup Tahtacıların yaylası olduğunu ifade eden Başkan Esen, "Şenlik günü aynı zamanda aşure gününe de denk geldi. Burada matem orucu tutan dostlarımızın da olduğunu biliyorum. Bu anlamda, tutulan oruçların da Hak katında kabul olmasını diliyorum" dedi.
Dünyadaki bütün insanların Hz. Hüseyin’i tekrar tekrar hatırlaması gerektiğinin altını çizen Başkan Esen, "Herkesin Hz. Hüseyin’in şahsında ve onun hayat hikayesinde, insanlığa dair erdemleri, dürüstlüğü, düzgünlüğü, vefayı, ölsen de dostunu satmamayı tekrar hatırlamasını ve gitgide daha fazla insan tarafından bu değerlerin benimsenmesini diliyorum" dedi.

Şenliğe katılan ilk başkan
Şenlik öncesi Alim Pınarı’nın yol sorununu çözüme kavuşturmuş olmaktan duyduğu memnuniyeti de dile getiren Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, "Buradaki hizmetlerimiz devam edecek. Burayı çok daha güzel, Antalya’nın en bilinen yaylalarından biri haline getireceğiz. Burası bunu hak ediyor. Hepinizi seviyoruz. Katılan herkese teşekkür ediyorum’" dedi.
Alim Pınarı Yaylası Güzelleştirme Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Özer Gök ise, 18 yıldır yapılan şenliğe ilk defa bir belediye başkanının katıldığını vurgulayarak, Başkan Semih Esen’e teşekkür etti.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.